35508
  ۱۳۹۰/۱۲/۱۷
نرم افزارهای انیمیشن
برنامه After effects و ....
   
برنامه After effects چيست؟
بدون شک تا کنون نمونه هاي از عملکرد برنامه After effects را ديده ايد. از اين برنامه به شدت در صنعت تصوير متحرک و فيلم هاي ويديويي و تيزاژ فيلم ها و تبليغات تلويزيوني استفاده مي شود. حتي محتوي رسانه هايي که بر روي CDR و DVD و متحرک سازي وب و ساير موارد مشاهده مي کنيد اغلب محصول برنامه AE است برنامهAE در زمينه تلفيق و ترکيب تصاوير متحرک همان قدرتي را در اختيار شما قرار مي دهد که ابزارهاي نقاشي و ترسيمي در اختيار هنرمندان قرار داده اند. در محيط اين برنامه مي توانيد ارتباط بين تصاوير، صداها و فيلم هاي متحرک را به دلخواه و با جيره دستي بر قرار نماييد به کمک اين برنامه مي توانيد صداها را وارد کنيد تا با حرکات تصاوير اجرا شوند.
قدرت
After effects: پشتيباني کامل از تکنولوژي DirectX & Open Gl توضيح:
OpenGl: تکنولوژي که شامل قانون هاي رياضي و منطقي براي خلق.
Animation DirectX: تکنولوژي که از طرف ماکروسافت ارائه شده که شامل تکنيک هاي گرافيکي مي باشد. داراي ارتباط کامل با برنامه هاي Photoshop وIllustrators وpremiere.
Photo Edit: برنامه اي براي کار با عکس ها.
Vector Edit: برنامه اي براي ساختن عکس هاي برداري.
Movie Edit: برنامه اي براي تدوين فيلم.
خودکارسازي عمليات
Render از طريق code نويسي: توليد فيلم(عکس ها و slide ها را به طور پشت سر هم قرار مي دهد و به شکل فيلم تبديل مي کند).
Animation(متحرک سازي): لغت متحرک سازي يا Animation يک لغت لاتين و به معناي«زندگي» يا«روح» است شب ها وقتي که در پشت ميز خود نشسته ايد و برنامه AE کا ر مي کنيد يک Animator(متحرک ساز) به حساب مي آييد. اگر تعدادي تصاوير ساکن را دريک توالي پشت سرهم قرار داده و پس در هر تصوير تغييرات جزئي ايجاد نموده و آن تصاوير را با سرعت مناسب اجرا کنيد توأم حرکت براي بينندگان ايجاد مي شود مانند: (سرعت نمايش) Frame۴،Frame ۳،Frame ۲،Frame ۱.
برنامه AE کدام فرمت ها را توليد مي کند؟
حامل يا به اصطلاح خروجي AE ميتواند انواع گوناگوني باشد مانند فيلم، ويديويي ديجيتال محتواي يک CD توليد منوها براي DVD ها، Web... استفاده شود. رايج ترين فرمت خروجي برنامه AE همام فيلم هاي Quick time است.
Type of AE file:
Swf فايل کم حجم توليد برنامه فلش.
Avi فيلم با کيفيت بالا و video Animator.
Dv stream توليد شده توسط DV camera.
Flc توليد دوربين هاي مخصوص.
Image sequence عکس هاي متوالي.
Inter framecompressed or object more فايل ذخيره شده که عنصري از فيلم محسوب مي شوند.
Mpeg ۴ فايل هاي کم حجم و قابل حمل.
Quick time movie (mor)player مخصوص شرکت mac فرمت فايل کم حجم.
Wave نوعي داده صوت.
And.
تفاوت AE با photo shop در چيست؟
برنامه فتوشاپ براي دست کاري تصاوير ساکن طراحي شده است. اگر در يک پروژه افکت گذاري لازم است تا از تصاوير ساکن با کيفيت بالا استفاده نمايد بهترين انتخاب برنامه قدرت مند
photo shop مي باشد از تصاوير پردازش شده در فتوشاپ مي توان در پروژه هاي AE استفاده نمود. برنامه فتوشاپ براي پردازش تصاوير ساکن بسيار بسيار مناسب و پر قدرت است و برنامه AE براي تصاوير متحرک بسيار پر قدرت طراحي شده است.
تفاوت AE با Flash در چيست؟
فلش برنامه اي است که مانند AE به شما امکان مي دهد تا تصاوير ساکن و فيلم و صدا را با يکديگر ترکيب نمايد. فلش به کمک زبان اسکريت نويسي مخصوص که به Action script معروف است به شما اجازه مي دهد تا تصاوير تعاملي ايجاد نماييد. برنامه فلش فايل هاي خود را با بردرها و گرافيک هاي Bitmap توليد مي کند. در تصوير برداري خط ها و منحني ها بر اساس توابع و فرمول هاي زيادي ايجاد مي شوند. در تصاوير Bitmap خط ها و منحني ها وشکل ها با استفاده از ترکيب پيکسل ها(مربع هاي بسيار کوچک) توليد مي شوند. تفاوت ديگر آن است که برنامه AE با هر نوع تفکيک پذيري قادر است تصاوير دارند نمايد. افکت ها و فريم هاي کليدي در محيط AE نسبت به محيط فلش پيچيده تر و مجهزتر هستند.
تلفيق و ترکيب(compositing) چيست؟
ترکيب compositing فرآينده است که طي آن تصاوير ساکن و فيلم ها و متحرک سازي و متن و صدا را با يکديگر ترکيب و مخلوط مي سازد برنامه AE درست مانند فتوشاپ به شدت از لايه ها استفاده مي کند و به کمک همين لايه ها است که ترکيب را مديريت مي کنيد. در يک ترکيب مي توانيد از دو لايه ها و ياز از صدها لايه استفاده نماييد.
چگونه مطالب(Items) را در محيط AE وارد مي کنيم؟
واردکردن ويديو در محيط AE به چند روش امکان پذير است:
- در اولين روش از ويديويي ديجيتال(
DV) يا وسيله ورودي مثل CAMERA يا پورتFire wire.
- يک کامپيوتر منجر به پورت
Fire wire.
- يک کابل
Fire wire براي اتصال دوربين به کامپيوتر.
- نرم افزاري که انتقال ويديويي ديجيتال را به کامپيوتر کنترل نمايد(برنامه
Premier).
بيشتر کامپيوترهاي مجهز به پورت
Fire wire يک نرم افزار مخصوص کنترل انتقال ويديويي ديجيتال نيز دارند.
برنامه هاي مانند
sony movieslallar opplifinol cut express ، Adobe imovie  Adobe premier اين توانايي را دارند. با استفاده از اين روش وارد کردن فيلم از دوربين ديجيتال يا وسايل اجراي فيلم به محيط برنامه AE بسيار ساده انجام مي گيرد. در روش دوم بايد فيلم آنالوگ را به فرمت ديجيتال تبديل کنيد. اين کار را به روش هايي گوناگون مي توان انجام داد. ديجيتالي نمودن فايل هاي آنالوگ فرآيندي ساده اي نيست اغلب به زمان زياد و توانايي فني نياز دارد. در روش دوم از فيلم هاي استفاده مي کنيم که قبلاً به فرمت تبديل شده پاشند.
محيط و روابط کاري AE:
شرکت Adobe درهمه محصولات خود رابطي پر قدرت و کار بر ايجاد مي کند. اگر قبلاً با برنامه photo shop يا Illustrator کار کرده ايد پس بسياري از برنامه ها و ابزارهاي AE براي شما آشنا هستند. از سوي ديگر برنامه AE بر اساس مفاهيم و ويژگي هايي شکل گرفته که ممکن است براي شما بديع باشند و به همين دليل برخي قسمت ها و امکانات محيط کاري اين برنامه براي شما غريب و ناآشنا هستند. برنامه AE در هر پروژه به مؤلفه هاي مانند فيلم و صداها و تصاوير ساکن(Footage) نياز دارد و به همين دليل يک پنجره Project در محيط برنامه تعبيه شده که اين مؤلفه ها را نگهداري و مديريت مي کند. هم چنين پنجره تدوين يا Time lineدر محيط برنامه مشاهده مي کنيد که از آن براي تنظيم فيلم و ساير مؤلفه هاي پروژه استفاده مي کنيم هم چنين يک پنجره Composition در محيط AE وجود دارد که عملکرد آن مانند صفحه اي است که پروژه هاي خود را داخل آن ايجاد و مديريت نموده و پيش نمايش اجراي آن را مشاهده مي کنيد. هنگام کار در برنامه AE اغلب از اين سه پنجره استفاده مي کنيم.
Open AE: هنگام باز کردن برنامه AE اولين بار پيغام خوش آمديد ظاهر مي شود پس از زدن کليد ok وارد برنامه مي شويم در نگاه اول يا بهتر بگوييمdefult ، AE هاي حاوي ۵ پالت(pallet) و يک پنجره به نام project مي باشد.
پنجره project: در محيط برنامه AE براي سازماندهي مطالب و ذخيره تنظيماتي که در پروژه ايجاد مي کنيد از پنجره project استفاده مي کنيم هنگامي که يک تصوير را در محيط برنامه photo shop باز مي کنيد آن تصوير به عنوان يک سند فتوشاپ ذخيره خواهد شد. اما هر گاه يک پروژه را در محيط AE ايجاد و ذخيره نماييد فايل آن پروژه فقط شامل ارجاع به فايل هاي فيلم و فايل هاي تصوير و فايل هاي موسيقي است که داخل پروژه گنجانده ايد به همين خاطر است که حجم فايل هاي AE بسيار کوچک است. پنجره Project يکي از سه پنجره مهم برنامه AE محسوب مي شود. همه مولفه هاي لازم براي پروژه شامل فيلم ها و تصاوير ساکن و صداها را در پنجره پروژه نگهداري و مديريت مي کنيد. اصطلاح Footage رابطه عام براي انواع رسانه ها شامل فيلم و تصاوير ساکن يا صدا را در محيط پروژه باز کنيد فقط يک ارجاع به فايل فيلم يا فايل فايل ها با فرمت هاي گوناگون در اين پنجره قرار مي گيرند. هر بار پروژه جديدي باز مي کنيد project window خالي مي باشد و هنگامي که فيلم يا تصوير و يا هر فايلي را به محيط پروژه وارد کنيد آن موضوع داخل پنجره Project قرا ر مي گيرد و هر گاه Project ذخيره مي شود يک فايل با پسوند AEP)after effect project) ذخيره مي گردد، اين فايل قادر است و نوع مشخصات و نشاني ذخيره انواع مؤلفه هاي پروژه را بياد بياورد.
Composition: ترکيب يا Composition محل و جايي است که شما از مؤلفه هاي که وارد برنامه کرده ايد استفاده مي کنيد بدون پنجره Composition نمي توان متحرک سازي، ويديو، گرافيک يا صدا را توليد کرد در واقع com(تلفيق) صفحه شما است که بازيگران شما که همان object ها قرار دارند و بر روي آن ها فيلتر گذاري، پردازش و انجام مي گيرد. هر يک از صفحه هاي ايجاد شده com آيکن خاصي دارند که داخل پنجره آشکار مي شود. اگر چند Composition يا صفحه داشته باشيد با کليک بر روي آيکن مورد نظر تان مي توانيد بين صفحه هاي مختلف تغيير موقعيت دهيد. بايد بدانيد که در صفحه ما عناصر يا object ها هستند که هدف کار را دنبال مي کنند و خروجي از Composition پديد مي آيد. در ضمن هم زمان با پنجره Composition، پنجره time line نيز پديد مي آيد بدليل اين که صحفه هاي مختلف عناصر مختلف دارند پس خاصيت ها و گونه هاي مختلفي دارند که اين اختلاف در پنجره تدوين(time line) مشخص مي شود.
ايجاد Composition: پس از آن که يک فايل جديد ايجاد کرديد(در file بايد يک Composition ايجاد نماييد براي اين کار در منوي Composition بر روي گزينه Composition کيلک مي کنيد تا از shortcut ، ctrl +N استفاده کنيد. پس از اين پنجره Composition setting نمايان مي شود: در بالاي صفحه Composition name وجود دارد که نام صفحه مي باشد يک نام به دلخواه وارد کنيد. در فيلد preset انواع روش هاي آماده براي تعيين ابعاد و تفکيک پذيري ارائه مي شود. اين فيلد شامل روش هاي آماده براي ويديو، فيلم، وب و … است. اگر در فيلد preset يک روش را انتخاب کنيد فيلد width/ height به طور خودکار تنظيم مي شود. اين فيلد ابعاد پيکسلي عرض و ارتفاع تصوير يا فيلم را تنظيم مي کنند. در عين حال مي توانيد داخل هر يک از فيلدها کليک نموده و ابعاد پيکسل دلخواه را وارد کنيد. اگر گزينهlock aspect ratio to ۴:۳ فعال باشد آن گاه تغيير در يک فيلد سبب تغيير خودکار در فيلد ديگر خواهد شد (width/height) براي هماهنگ شدن + نسبت ۴:۳ براي بسيار از پروژه ها مناسب است.
تذکر: صفحه هايي که بر روي صفحه مانيتور مشاهده مي کنيد از پيکسل هاي مربعي شکل تشکيل شده اند. اما صفحه هاي ويديوي از پيکسل هاي مستطيل شکل هستند. در فيلد
pixel AR ، square pixels را انتخاب کنيد اين گزينه براي صفحه هاي ويديويي بايد انتخاب شود. در فيلد Framerate سرعت اجراي فيلم بر حسب تعداد فريم در هر ثانيه را مشخص مي کنيد. هر نوع خروجي به يک سرعت خاصي نياز دارد. فيلم هاي ويديويي با سرعت ۳۰ FPS اجرا مي شود. تعداد گردش(Duration) صفحه را بر تعداد FPS تعميم کنيد مقدار واقعي مشخص مي شود.NTSC ۲۹.۹۷.Pal ۲۴or ۲۵.
فيلد بعدي
resolution: مي توانيد در اين قسمت کيفيت فيلم را کاهش دهيد تا عمليات را با سرعت بيشتري انجام دهد. پس به هنگام render نهايي مقدار افزايش دهيد. فيلد start time code که زماني Composition يا ترکيب را مشخص مي کنيد مثلاً زمان ۰:۰۰:۰۰:۰۱ اولين فريم را مشخص مي کند و Duration، دوره گردش يا همان FPS را مشخص کرد.
Import: وارد کردن اجزا و object ها به داخل پنجره Project براي آغاز به کار با AE بسيار ضروريست. درک نوع ارتباط بين Project و ترکيب(صفحه) Composition و تدوين(time line) کليد موفقيت در برنامه AE است. در يک مکان خالي از پنجره Project دو بار کليک کنيد تا کادر تبادليal box) ، import file) باز شود. فايل خود را انتخاب کنيد پس کليک ok را بزنيد مي بيند در قسمت Project فايل مربوط وجود دارد.
وارد کردن فايل
photo shop در AE: براي اين کار کليک ctrl + I را بزنيد تا پنجره import file نمايان گردد بدليل آن که کار با لايه ها آسان تر باشد از فايل ها ي photo shop استفاده مي کنيم يعني در photo shop لايه هاي دلخواه را ايجاد مي کنيم و در AE با آن ها کار مي کنيم در پنجره importfile و در قسمت importas گزينه Composition را انتخاب کنيد تا لايه ها در صفحه وارد شود.
تدوين(
time line): برنامه AE يک ابزار پرقدرت ساخت گرافيک هاي متحرک است به همين دليا ايجاد حرکت مهم ترين هدف و وظيفه اين برنامه است. در برخي پروژه ها به حرکاتي نرم و هموار نياز داريد و در بعضي پروژه ها به حرکات سريع نياز داريد به بهره گيري از ويژگي Hey Fram(فريم هاي کليدي) مي توانيد حرکت دلخواه را کنترل نماييد. time line ها از لايه هاي تشکيل شده اند که اين لايه همان object ها يا عناصر صفحه مي باشند هر لايه داراي خصوصياتي مي باشد يعني هر object خصوصياتي دارد که با تغيير و محاسبه و پردازش و انجام دادن يکسري عمليات مي توانيم به هدف پروژه برسيم براي مثال:
فريم کليدي(key Frame): فريم کليدي يا key Frame يا اصطلاح مربوط به متحرک سازي آن است که نقطه شروع و نقطه پايان يک عمل خاص را در نظر بگيريد. اين نقاط شروع و نقاط پايان در واقع کليدهاي متحرک سازي هستند. متحرک سازان از مفهوم فريم کليدي استفاده نموده و نقاط کليدي در يک صفحه را مشخص مي کنند. در اين نقاط يک تغيير خاص بايد اتفاق بيفتد. پس از طراحي و ساخت فريم هاي کليدي بايد فريم هاي(betweenـ In) را طراحي و ايجاد نمود. مثلاً در متحرک سازي نوع کليدها متفاوت هستند بدين صورت که فريم هاي کليدي در واقع راهنماي همه فريم هايي هستند که بين فريم کليد ي قرار مي گيرند. خصايص مربوط به هر object داراي Frame هستند چون آن ها هستند که وظيفه دارند متحرک و پويانمايي(Animation) گردند براي مثال: يک فايل به فرمت Jpg را باز کرديد(import) اين فايل در پنجره Project نمايان مي شود اين فايل را Drag کرده و در Composition رها مي کنيم بعد در قسمت time line رفته فلش کوچکي که در لايه مربوط(فايل type) وجود دارد را کليک مي کنيم بعد از آن به قسمت opacity رفته و مقدار آن را به ۸۰ تغيير مي دهيم مي بينم که يک ايجاد شده زبانه زمان را(در صفحه بعد توضيح مي دهم در شکل) را ۱۰ ثانيه به جلو مي کنيم و مقدار opacity را به ۵۰ تغيير مي دهيم بعد براي اجرا کليد enter را فشار مي دهيم مي بينم عکس محو مي شود و کم رنگ مي گردد.
Other panel: اگر در AE به menu سري بزنيد که شامل panel هايي مي باشد که بسيا ر سودمند است panel هايي مانند Tools،Info ، Time control،  Audio… در اين قسمت شرح مختصري از کار ايي اين panel ها را ذکر مي کنم:
Tools+ctrl -1: شامل ابزاري براي کار با Project ها مانند: Selection Tools ابزار انتخاب، RotationTools ابزار چرخش موضوعات، Orbit camera Tools چرخش در Composition سه بعدي، ClonesTools قلم رنگ آميزي، Eraser پاک کردن، Zoom +Zoomو –Zoom، Text براي بوجود آمدن object متني
Info+ ctrl -2: شامل x، y مختصات muse، کد رنگ.
Effect S timecontrol -3: شامل ابزار ديدن فيلم.
Audio+ ctrl -4: براي تنظيم db(Disable) صدا و Volume و باندها و کلاً موسيقي Paragraph & character: براي تنظيم متن ها و نوشته ها در AE که ابزار کاملي محسوب مي شود.
ديدن نتايج وکلاً Preview در AE:
بر روي Composition راست کليک کنيد از menu باز شده گزينه Preview را انتخاب نماييد.
۱) RAM Preview(سرعت زياد) RAM شکل فيلم داخل.
۲)
Wire Frame ديدن اسکلت و صورت سيمي.
۳)
Motion with trials همراه با Effect ها و دنباله Project ها.
Power of AE(قدرت After Effect): داراي AE داراي امکانات بسيار زياد ي مي باشد و داراي Effect ها و Transition گوناگون و متنوعي مي باشد و شامل ابزاري براي کار با لايه ها و لايه هاي متغير و ابزار طراحي و فيلم سازي مي باشد. مثال ساده از برنامه After Effect براي درک بهتر از اين برنامه:
ايجاد يک پرچم درحال اهتزاز يک عکس ثابت: اگر چند اين تفکيک از گرافيک هاي ابتدايي استفاده مي کند تا سهولت آن را نمايش دهد اما از يک گرافيک چند لايه اي انيميشن يا فايل ويديويي نيز مي توان براي افزودن طي نتايج ذخيره کننده تر استفاده کرد. براي ايجاد اين کار از فيلتر Displacement وجود دارد.
۱) با کليک کردن روي
file new new Project يک پروژه جديد را باز کنيد.(ctrl + N)
۲) با انتخاب
Composition New Composition جديد را ايجاد کنيد.
۳) با زدن دکمه
ctrl + x پنجره Composition setting نمايان مي شود.
۴) تنظيمات
C.S را به شکل زير انجام دهيد:
Composition name :play Width:۳۲ Height :۴۲۰Medium ۳۲۰×۴۲۰
۵) براي افزودن تصاويري که مي خواهيد مورد استفاده قرار دهيد
file Import Footage File را انتخاب کنيد.
براي مثال فايل
FIA play .Psd را باز کنيد.
۶) براي نرمي حرکت و نرم شدن اطراف
File هاي فتوشاپ بايد از گزينه زير استفاده کنيم Layer Preـ Compose.
۷) حالا بر روي لايه پرچم کليک کنيد و از منوي
Effect و DistortDisplace mend map را انتخاب کنيم. حالا از منوي شدن و نيل Effect بايد گزينه Wave و Position را تغيير دهيد مقدار تغيير هر کدام ميزان امواج(Waving) را افزايش خواهد داد.
 
امکانات نرم افزارAutodesk 3ds Max 2012 :
- مدل سازی و ساخت جلوه های انیمیشنی پیشرفته
- انجام رندر تکرار شونده با قدرت و کیفیت بالا
- دارا بودن
Material و نقشه های جدید
- ابزار جدید
mapping برای خلق اشکال هندسی پیچیده
- امکانات نورپردازی جدید و قدرتمند
- ایجاد و کار با سایه ها به صورت پیشرفته
- بهبود رابط کاربری و محیط
نرم افزار در این نسخه
مقایسه نرم افزارهای maya و 3d studio max
خانواده سه بعدیها
امروزه طراحی یکی از مهمترین دغدغه هایی است که توجهدوستداران علم کامپیوتر را به خود معطوف کرده است با توجه به گسترش روز افزون انواعفیلم ها و بازی ها متنوع و استفاده از جلوه های ویژه شاید این سوال به ذهن شما خطورپیدا کند که چه کسانی چگونه و با چه برنامه هایی قادربه ایجاد این جلوه های بدیعهستند .

این جلوه ها که حال تبدیلبه جلوه های سه بعدی شده اند توسط تیمی از طراحان ایجاد شده و دراختیار صاحبان فیلمها ویا شرکت های بزرگ ساخت بازی قرار داده می شود شرکت autodesk که یکی از غول های بیبدیل نرم افزارهای سه بعدی است سالیان سال است که با ارایه دو برنامه maya و 3d studio maxگام های بزرگی را در جهت سهولت ایجاد تصاویر سه بعدیبرداشته اند.
هر دو این برنامه ها برایکارهای سه بعدی استفاده می شوند و در اصل تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند اما تفاوتهای جزیی این دو نرم افزار باعث شده که هر کدام از این دو برنامه برای کار خاصیمورد استفاده قرار گیرند.


3Dmaxاز لحاظ نوع آرایش ظاهریبه گونه ای طراحی شده که کاربر به راحتی می تواند با این نرم افزار ارتباط برقرارکرده و خود را جهت یادگیری آماده کند.از طرفی studio 3dبیشتر برای ساخت بازی مورد استفاده قرار می گیرد. چرا کهنوع قرارگیری دکمه های کاربردی آن به شکلی است که تاثیرات آن را روی بازی بیشتر میتوان ملاحظه کرد. درطرف مقابل مایا بیشتر برای ساخت جلوه های ویژه یک فیلم مورداستفاده قرار می گیرد.

خط کش های زمانی برنامهمایا طوری طراحی شده اند که شما به راحتی می توانید فیلم خود را ویرایش کرده و درلحظه مورد نظر جلوه ویژه ساخته شده را با فیلم و صحنه آن هماهنگ کرده و آن را درخطزمانی جایگزین کنیم. همان طور که بیان شد برنامه مایا از آن دسته نرم افزارهایی استکه یک کاربر قصد یادگیری انیمیشن سه بعدی را دارد به راحتی نمی تواند با آن ارتباطبرقرارکرده و از این نرم افزار استفاده کند در صورتی که برنامه 3ds max برای آماتورهاییساخته شده که قصد یادگیری داشته تا به یک انیمیشن کارحرفه ای تبدیلشوند.

از طرف دیگر برنامه 3d studio در زمینه سه بعدی و D3d (روابط گرافیکی سه بعدی) قابل قبول تر نشان می دهد. البته مایا نیز در زمینه 3d بسیار قدرتمند و انعطاف پذیراست . به طور کلی این دونرم افزار که هر دو از یک خانواده هستند در اصول با یکدیگر مشترک بوده و هر دو ساختانیمیشن سه بعدی را در حد ایده آل ا نجام می دهند
Lisp ( لیسپ ) در اتوکد چیست ؟ و چه کاربردهایی دارد ؟
 
در برنامه اتوکد شما به صورت خیلی ابتدایی امکان متحرک سازی اجسام رو دارید البته این کار در نسخه های قبل بسیار سخت و مستلزم آگاهی از دستورات بود اما در نسخه های جدید به راحتی می شه یک انیمیشن رو ایجاد کرد.
منظور از انیمیش یا همون متحرکت سازی ایجاد تصاویری متوالی از مدل یا نمای اتوکد به طریقی هست که این حس در شخص ایجاد بشه که اون تصویر متحرک هست دقیقا مثل انیمیشنهای کارتونی!
برای اینکار شما می تونید یک دوربین در اتوکد تعریف کنید و برای مثال این دوربین رو به دور مدل بچرخونید تا مدل شما رو از تمام زوایا نشون بده!!
اما توصیه من استفاده از یک برنامه تخصصی تر مثل 3ds max یا maya هست که خیلی قویتره!!

اما در مورد اتولیسپ autolisp که در حقیقت زبان برنامه نویسی اتوکد محسوب میشه و برای مثال با استفاده از این زبان می تونید یه سری از دستورات رو به صورت یه دستور واحد ایجادکنید تا سرعت کارتون بالا بره! اما اگر مبتدی هستید زیاد لازم نیست نگرانش باشید. اتوکد به اندازه کافی ابزارهای آماده قرار داده!!
 
 
استاندارد صنعت انیمیشن 3D نرم افزار
و یا چگونه بسیاری از هنرمندان 3D به آنها زنگ بزنید -- نرم افزار انیمیشن بالا پایان ، برای جزئیات بیشتر کلیک کنید :
نرم افزار Autodesk 3DS MAX -- 3D محبوب ترین نرم افزار بر روی سکوی ویندوز. استودیو کاراکتر شخصیت بزرگ ابزار انیمیشن اغلب برای انیمیشن بازی های رایانه ای شخصیت های استفاده می شود.
دریافت رمز عبور مایا -- 3D نرم افزار بیشترین مورد استفاده در صنعت فیلم .
دریافت رمز عبور SOFTIMAGE -- بسیاری از کاربران در نظر گرفته به بهترین ابزار انیمیشن 3D است. آخرین نسخه برای محیط زیست ICE خود مشهور است.
دریافت رمز عبور حرکت کشاورزی -- به عنوان یک حرکت ضبط ویرایشگر داده ها آغاز شده و در حال حاضر نرم افزار اختصاص داده شده به انیمیشن شخصیت 3D است.
نوانما : :. LightWave 3D -- نرم افزار انیمیشن 3D بالغ و ارزانتر است.
سینما 4D -- کاربر پسند نرم افزار انیمیشن 3DMaxon .
SideFX هودینی -- پیشرفته رویه 3D انیمیشن شهرت سیستم برای پویایی آن و اثرات ذرات است .
مسیح استودیو -- یا مسیح پروژه ، برنامه های 3D جدید با ابزار انیمیشن های پیشرفته مورد استفاده در تلویزیون ، قابلیت فیلم و توسعه بازی است.
بلندر 3D -- رایگان و منبع باز محبوب ترین نرم افزار انیمیشن 3D
 
 
 
آموزش ویدئو در مورد چگونگی در 3DS حداکثر تحریک و تشجیع کردن :


In my opinion it is easy to animate characters in 3ds max if you use the Character Studio Biped. به نظر من از آن آسان است به تحریک و تشجیع کردن کاراکتر در 3DS حداکثر در صورت استفاده از کاراکتر استودیو حیوان دوپا. But there are many other tools and applications that can be used to easily animate characters. اما بسیاری از ابزارهای دیگر و برنامه های کاربردی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به راحتی تحریک و تشجیع کردن شخصیت وجود دارد. One of these computer animation programs is the former Kaydara MotionBuilder now called Autodesk Motion Builder. یکی از این برنامه های انیمیشن کامپیوتری این است MotionBuilder Kaydara سابق در حال حاضر به نام دریافت رمز عبور حرکت ساز است. Another program that has automatic skeleton creation and powerful animation tools is the former Softimage Xsi now known as Autodesk Softimage. یکی دیگر از برنامه ای است که ایجاد اسکلت خودکار و ابزار انیمیشن قدرتمند SOFTIMAGE XSI سابق در حال حاضر به عنوان دریافت رمز عبور SOFTIMAGE شناخته شده است.
I will write bellow in detail about all these computer animation programs.
نرم افزار Autodesk 3DS حداکثر
http://www.autodesk.com/3dsmax/
مکس 3DS یکی از محبوب ترین و اگر نه از محبوب ترین نرم افزار انیمیشن 3D در جهان است. این برنامه تا حد زیادی در بازی های رایانه ای صنعت و تجسم معماری استفاده می شود. 3DS حداکثر جانشین استودیو 3D برای داس است. اولین نسخه از 3DS حداکثر 3D استودیو حداکثر 1 نامیده می شد و توسط Kinetix ، تقسیم دریافت رمز عبور ایجاد شد. 3DS حداکثر برای داشتن مقدار زیادی از پلاگین ها که به افزایش قابلیت استفاده آن مشهور است. آخرین نسخه از 3DS حداکثر دارای ویژگی های زیر است :
 • مدل سازی 3D در 3DS حداکثر
  • مقاوم نوار باریک و ابزار مدل سازی 2D
   • اشکال آماده به استفاده از 2D به عنوان نقطه شروع برای ایجاد خطنقطهگذرهایخطیحداقل قابلیت ویرایش و قفس لبه کام و زبانه برای تبدیل به هر نوع هندسه 3D خدمت می کنند.
   • کج و معوج ، تراش ، رفت و برگشت ، عادی نوار باریک ، مجموعه نوار باریک بارگزاری صفحه خواص ، و تر و تمیز / گسترش با اصلاح نوار باریک در هنگام مدل سازی با پشته اصلاح.
   • نوار باریک مبتنی بر منحنی دقیق با ابزار ساخت و ساز و سطح عبارتند از : زیر شیروانی قرار دادن ، beveling ، یک و دو راه آهن رفت و برگشت ، فیله ، درپوش ، حکومت ، افست ، خروج ، آینه ، تراش ، و multisided مخلوط.
   • به طور مستقیم هندسه subobject با طیف وسیعی از اصلاح ، سطحی CV ، مانند منحنی CV ، و سطح را دستکاری کنند.
   • ضمیمه ، فیله ، کوک با هم ، تراز ، گسترش ، جدا شود ، و یا بازسازی سطوح با درجه بالایی از کنترل بر پارامتر و تداوم.
 
  • ابزارهای مدلسازی چندضلعی (ویرایش مش و ویرایش پلی)
   • کارآمد شکل پارامتری و آلی و اشیاء ایجاد کنید.
   • ابزار مدل سازی گرافیت جدید ارائه بیش از 100 ابزار برای مدل سازی پیشرفته چندگوشه و طراحی واحد زمان است.
   • آماده به استفاده از هندسه شامل شکلهای هندسی اولیه استاندارد و توسعه یافته و عناصر معماری مانند درها ، پنجره ها و پله ها.
   • ایجاد اجسام مرکب با استفاده از پراکنده است ، متصل شود ، بولین ، ShapeMerge ، جلوه های ویژه گرافیکی ، BlobMesh ، زمین ، و عملیات زیر شیروانی قرار دادن.
   • ابزار ایجاد و ویرایش شامل ایجاد ، سقوط ، ضمیمه ، پل ، تلنگر ، لولا از لبه ، به نوبه خود ، برش ، تقسیم ، تکه ، تکه سریع ، گوه ، مورب ، خروج ، راس چمفر ، خروج همراه منحنی ، آینه ، حلقه لبه و حلقه لبه.
   • تبدیل اشیاء پارامتری و ترکیب هندسی انواع قابل ویرایش مش ، پلی ، پچ ، یا NURBS اشیاء برای ویرایش دقیق تر به پایه.
   • با استفاده از معماری چند ضلعی / سه مش برای ایجاد ، ویرایش ، مدل مش و بافت. این مدل می توانید رنگ هر راس ، نقشه برداری ، و کانال های انتخاب و نرمال صریح و روشن ، همه از آن را می توان در پشته اصلاح متحرک باشد.
   • ProBooleans را قادر می سازد reevaluation و بهینه سازی توپولوژی مش. به سرعت هندسه را به تکه های کوچکتر با ابزار ProCutter شکستگی.
   • استفاده از طیف زیادی از اصلاح مدل سازی با هندسه و هندسه subobject کار در پشته اصلاح ، از جمله طرح ریزی ، نرمال ویرایش ، رنگ ورتکس ، و کسانی که این امکان رو به شما خم ، مورب ، سوراخ درپوش ، سطح مقطع ، جابجا کردن ، خروج ، و چند ضلعی بقسمت های جزء تقسیم کردن .
 
  • سطوح زیربخش و صاف کردن چندضلعی
   • روش زیربخش شامل زیربخش NURMS ، که به تولید یک شی شبیه به شی NURBS ، کلاسیک که دوست MeshSmooth تولید سه و چهار طرفه جنبه ها ، و پشتیبانی از چهار خروجی ، که تنها جنبه های چهار طرفه است.
   • TurboSmooth ، MeshSmooth ، با موزاییک فرش کردن ، بقسمت های جزء تقسیم و تعدیل HSDS افزایش وضوح اشیاء و یا subobjects و پیشنهاد کنترل خاص به هر یک از تکنولوژی.
   • استفاده از MeshSmooth اشیا چند ضلعی کنترل تعداد چند ضلعی از مش نهایی برای بهینه سازی بارگزاری صفحه یا سطح از جزئیات است.
 
  • مدل 3D چندگوشه ابزار بهینه سازی
   • MultiRes و بهینه سازی می تواند قطعنامه ای از اشیاء در حالی که حفظ ویژگی های مهم را کاهش دهد.
   • پاکسازی هندسه و سطح از جزئیات ابزار بهینه سازی صحنه برای نمایش تعاملی را قادر می سازد.
   • ProOptimizer را قادر می سازد کنترل دقیق از تعداد رئوس و یا چند ضلعی در مدل 3D یا صحنه های 3D است. چند ضلعی های مفید برداشته ، بنابراین شما می توانید یک انتخاب تا 75 درصد بدون از دست دادن هر گونه جزئیات را کاهش دهد.
 
 •  
 • 3D مدل بافت و سایه در 3DS حداکثر
  • تکلیف بافت و ویرایش
   • شامل طیف وسیعی از بافت خلاق و عملیات نقشه برداری مسطح ، از جمله کاشی کاری ، محو کردن ، معکوس ، تصویر را بچرخانید ، کن ، زاویه ، نقشه برداری نوار باریک ، آرامش UV ، کشش ، حذف اعوجاج ، حفاظت UV و اشعه ماوراء بنفش قالب تصویر صادرات است.
   • نقشه UV و باز کردن UV اضافه کردن بافت هماهنگ ابزارهای دستکاری به هر پشته شی.
   • استفاده از برس ، حالت مخلوط ، پر ، کلون ، و پاک کردن رنگ به طور مستقیم بر روی مدل های 3D در دید ، برای ایجاد نقشه های جدید و یا گسترش های موجود است.
   • نقشه برداری پوست پشم دار تعریف درزهای سفارشی و شما را قادر به آشکار شدن UVS با توجه به کسانی که درزهای. ویژگی های دیگر گردش کار UV قادر ساختن شما برای کپی کردن و چسباندن مواد ، نقشه ها ، و رنگ و جعبه های سریع نقشه ها ، استوانه ها ، و حوزه.
   • کار در پشته اصلاح با اصلاح بافت ، از جمله نقشه دوربین ، تغییردهنده مواد ، اصلاح UVW نقشه برداری ، Xform UV ، قپاندار نقشه ، آیفون سطحی و.
   • ابزار نقشه برداری UVW گسترده را قادر مستقیم اعمال نفوذ ، از مختصات نگاشت بافت است.
   • با استفاده از آنالیز مش xView به آزمایش و یا پرس و جو برای حرف و یا با هم تداخل دارند چهره ، unwelded راس ، نقشه های از دست رفته ، و جسم و مواد شناسه.
   • حداکثر تا 99 مجموعه های UV برای لایه بندی بافت.
   • هدایت و مدیریت تمام دارایی های مربوط به رندر در صحنه با ویرایشگر مواد.
   • دسترسی به گردش کار بافت کارآمد برای مرورگر مواد / نقشه با پشتیبانی از کشیدن و رها کردن انتساب و سلسله مراتب با ریز عکسها به ، و برای ترکیب تعداد نامحدودی از بافت است.
 
  • پخت بافت
   • بارگزاری صفحه به قابلیت بافت bakes ماده هر جسم و روشنایی را به نقشه بافت جدید است.
   • خروجی برای هر عنصر اجازه می دهد تا نسل از ویژگی های خاص ، مانند رنگ Diffuse ، قد ، نرمال ، نور ، و اشعه روانی انسداد محیط است.
 
  • گردش کار طراحی مواد
   • طراحی و ویرایش با ویرایشگر مواد از ساده به پیچیده سلسله مراتب سایه.
   • مواد و نقشه ناوبر کتابخانه ها را از بافت ها ، تصاویر و نمونه های تصویر نمایش.
   • کتابخانه بزرگ از نقشه های رویه ای 3D شامل falloff ، دندانه ، سنگ مرمر ، سن ذرات ، همراه ، سر و صدا ، تاری حرکت ذره ، سیاره ، اندود گچ و سیمان ، چوب ، دود و امواج است.
 
 • انیمیشن 3D در مکس 3DS
 
  • انیمیشن و Keyframing عمومی
   • تحریک و تشجیع کردن تقریبا هر پارامتر در صحنه خود را با طیف گسترده ای از ابزار های انیمیشن keyframe و رویه است.
   • خودکار کلید و تنظیم حالت های کلیدی keyframing گردش های مختلف اجازه می دهد.
   • کنترل بصری و سریع برای keyframing مانند کپی / برش و چسباندن کمک می کند تا به ایجاد انیمیشن ها آسان تر است.
   • توانایی مشاهده و تنظیم مسیر های انیمیشن به طور مستقیم در دید.
 
  • کاراکتر انیمیشن 3D با حیوان دوپا
   • استودیو شخصیت مجموعه ای یکپارچه از ابزار های انیمیشن است که دو پای باهوش و سریع و جمعیت قابلیت انیمیشن را ارائه می باشد.
   • تحریک و تشجیع کردن شخصیت های دوپا با وسایل گام است که نشان دهنده و کنترل قرار دادن محدودیت های IK برای نقل و انقال نیرو .
   • خودکار دوپا و چهارپایی شخصیت ایجاد اسکلت.
   • اضافه کردن اشیاء خارجی به حیوان دوپا با Xtras از طریق زنجیره های FK است که می تواند به هر نقطه ای متصل هستند ، parentable به هر عنصر حیوان دوپا ، و می تواند در موقعیت و چرخش متحرک.
   • Retarget شخصیت حیوان دوپا موجود انیمیشن ها بر روی bipeds / چهارپا از ساختارهای متفاوت است .
   • دست ها و پاها می تواند رول و در اطراف نقاط دیگر نسبت به محور پایه خود را با ترکیب بصری FK / IK و انیمیشن محوری IK چرخش.
   • کنترل نیروهای فیزیکی اقدام بر روی یک کاراکتر با دو پای نوار باریک دینامیک ابزار. این ابزار می تواند خط سیر دو پای موجود در هوا ، خم شدن زانو در فرود ، و تعادل کلی را محاسبه نمود.
   • استفاده از حیوان دوپا کلیپ رابط شبکه برای راه اندازی انتقال بین حرکات و تعریف دنباله ای از جنبش است.
   • فروشگاه سیستم قدرتمند کپی و رب ، سهام و بازیابی شمار ، ژست و آهنگ در bipeds تمام و یا مجموعه از اشیا در آن ، تسهیل انیمیشن مسدود کردن و دست نما.
   • ویرایش ، تجزیه و تحلیل ، و تغییر انیمیشن حیوان دوپا بر اساس معیار های سطح بالا ، مانند شتاب ، سنبله ، و سر و صدا.
   • جمعیت سیستم یکپارچه کنترل کاراکتر حیوان دوپا یا هر شی مکس 3DS ، بر اساس فعل و انفعالات هوشمند ، رفتاری مانند به دنبال هدف و اجتناب است.
   • استفاده از جریان حرکت با سیستم جمعیت برای تعیین رفتارهای انیمیشن دو پای جمعیت رانده می تواند از را انتخاب کنید.
   • رفتارهای اسکریپت یا نوشتن را به عنوان C + + پلاگین. حرکت بین رفتارهای بر اساس هر معیار scriptable و یا برنامه ریزی با استفاده از کنترل کننده های شناختی.
   • اعمال ابزارهای سطح بالا برای به اشتراک گذاری دارایی ها ، لایه بندی انیمیشن ، و در حال ویرایش غیر خطی.
 
  • کاراکتر انیمیشن با اسکلت و علم الحرکات معکوس
   • استفاده از تمام انیمیشن ابزار از جمله عبارات ، اسکریپت ها ، کنترل کننده لیست ، سیم کشی ، و ابزار های انیمیشن دیگر با آب و برق خاص به استخوان برای ساخت سکوهای هیچ ساختار و کنترل های سفارشی.
   • ایجاد اسکلت سفارشی برای شخصیت با استفاده از استخوان های مکس 3DS ، حل IK ، و ابزار های تقلب.
   • کاهش زمان انیمیشن با چهار پلاگین قدرتمند حل IK :
    • اندام است بسیار سبک وزن ، دو استخوان سینماتیک inverce حل برای سریع تعاملی زمان واقعی و مناسب برای کار با پاها و بازوها شخصیت بهینه سازی است.
    • تاریخچه و حل مستقل ارائه می دهد ترکیب صاف بین FK و انیمیشن IK و استفاده از زاویه های ارجح برای کنترل بیشتر بر موقعیت استخوان مبتلا است.
    • حل IK تاریخچه وابسته به حل در محدوده های مشترک و ایجاد انیمیشن ماشین مانند.
    • نوار باریک ، یک سیستم انیمیشن انعطاف پذیر با قابلیت جابجایی گره ها ، انیمیشن موثر از زنجیره های اسکلتی مانند دم و تیغ و پیچ و تاب های دستی و کنترل رول است.
 
  • Skining مش و تغییر شکل های متحرک
   • شما می توانید تغییر شکل متحرک با استراحت ایجاد ، جابجا کردن ، موج دار شدن ، موج ، خم شدن ، فشار ، منحرف ، کشش ، spherify ، سر و صدا ، پیچ و تاب و اصلاح واحد زمان است.
   • deformers متحرک بر روی همه نوع هندسه کار می کنند ، از جمله ذرات و می تواند اثرات fluidic و شبیه سازی اضافه کردن این زندگی به موجودات است.
   • اصلاح جهانی فضا در بالای پشته اصلاح و اتصال اشیاء به شرایط دنیای کارتون هایی مانند نیروهای ها ، زمینه ها ، سطوح و انحراف به کار گیرند.
   • با استفاده از اصلاح پوست و Phisique کنترل صاف و دقیق از تغییر شکل مش به عنوان حرکت مفاصل اسکلتی دست یابد ، حتی در مکان های پیچیده ای مانند شانه ها.
   • کنترل تغییر شکل از پوست با استفاده از وزن راس مستقیم ، حجم از رئوس تعریف شده توسط پاکت نامه ، و یا هر دو.
   • اعمال گزینه پوست سفت و سخت متصل به تحریک و تشجیع کردن چند ضلعی مدل کم ، و یا به عنوان یک ابزار تشخیصی برای انیمیشن منظم اسکلت.
   • استفاده از قابلیت های مانند جداول وزن ، وزن paintable و ذخیره و بارگذاری از وزن برای ویرایش آسان و نزدیکی مبتنی بر انتقال بین مدل های.
   • اصلاح ، مانند قرار دادن پوست و پوست جلوه های ویژه گرافیکی ، می تواند مش با مش های دیگر درایو و تنظیم دقیق وزن در مناطق از روی حیله و تزویر.
 
  • لایه ها انیمیشن و میکسر حرکت
   • میکسر انیمیشن غیر خطی پشتیبانی از حیوان دوپا و اشیاء مکس 3DS است. برای استفاده با میکسر انیمیشن فروشگاه کتابخانه ها از حرکات و اعمال و حرکات retarget به اشیاء مجرد ، شخصیت کامل ، و یا مجموعه خاص از اشیاء و آهنگ های درون شخصیت.
   • ساکت کردن و قابلیت های soloing را کنترل بیش از هر توالی انیمیشن در انزوا و یا در زمینه انیمیشن دیگر.
   • تحریک و تشجیع کردن حیوان دوپا و اشیاء مکس 3DS را در لایه ، بنابراین شما می توانید ترفند بر روی حتی در متراکم ترین داده های انیمیشن بدون به خطر انداختن keyframes زمینه هدف قرار دادن.
   • حرکت هوشمندانه و یکنواخت بین کلیپ حرکت بر اساس الگوهای کلیپ.
 
  • ویرایشگرهای منحنی و پیش بینی کردن جدول در مشخصات آهنگ
   • ویرایش انیمیشن آهنگ های آهنگ توسط instancing از طریق کپی کردن و چسباندن کنترل.
   • استفاده از منحنی مسیر الحاق به راحتی تجسم انیمیشن keyframe را در امتداد مسیر جدول زمانی را ویرایش کنید. استفاده از محدود کننده ، اصلاح کننده ابزار رسم منحنی و منحنی برای ویرایش منحنی های انیمیشن است.
   • ویرایش کلید در گروه ها و محدوده و یا به صورت جداگانه با جدول پیش بینی کردن.
   • مقیاس ، ترجمه و اسلاید کلید های فرد یا گروه از کلید در هر دو زمان و ارزش.
   • سازماندهی انیمیشن های پیچیده را به اشخاص مجزا برای ویرایش آسان تر با مجموعه آهنگ است.
   • دقیقا انیمیشن متراکم با استفاده از نرم falloff انتخاب و کلید های کاهش که حفظ یکپارچگی انیمیشن اصلی را کنترل کنید.
   • نمایش انیمیشن در قبل و پس از فریم کنونی برای بررسی حرکت جسم.
   • بارگذاری آهنگ صدا را به نمایش مسیر برای هماهنگ سازی آسان با انیمیشن هدف.


دریافت رمز عبور مایا -- نرم افزار انیمیشن 3D
http://www.autodesk.com/maya/


مروری انیمیشن مایا دریافت رمز عبور :دریافت رمز عبور مایا ، نیز به سادگی به عنوان مایا شناخته می شود ، یک نرم افزار اختصاص داده شده به توسعه های گرافیکی 3D ، جلوه های ویژه و انیمیشن است. آن را از تکامل انیمیشن : قدرت و ادغام از نام مستعار و جبههی ، دو شرکت کانادایی اختصاص داده شده به گرافیک کامپیوتری به وجود آمد. بعدها گرافیک سیلیکون ، در حال حاضر SGI ، غول نرم افزار ، جذب نام مستعار جبههی ، که در نهایت با دریافت رمز عبور جذب شد.

مایا توسط قدرت خود و امکان توسعه و سفارشی سازی رابط و ابزار 'مشخص می شود. MEL (مایا جاسازی شده زبان) کد که تشکیل هسته اصلی مایا ، و به لطف که شما می توانید اسکریپت ها و ایجاد سفارشی بسته است.

این برنامه دارای چندین ابزار برای مدل سازی 3D ، انیمیشن 3D ، رندر ، لباس و شبیه سازی مو ، پویا ، شبیه سازی مایعات ، و غیره

مایا نیز تنها دیجیتال نرم افزار انیمیشن 3D اعتبار با اسکار به تاثیر عظیمی در صنعت فیلم به عنوان ابزاری برای جلوه های بصری به حال ، با به طور گسترده استفاده می شود به دلیل مقیاس پذیری بالا و سفارشی سازی آن است.

تاریخچه نرم افزار انیمیشن 3D مایا

مایا نقطه اوج سه خط نرم افزار 3D : جبههی Visualizer پیشرفته در کالیفرنیا ، تامسون تصویر دیجیتال - TDI ، کاوش در فرانسه و انیمیشن : نام مستعار قدرت در کانادا است.

در سال 1993 جبههی خریداری TDI ، و سیلیکون کارت گنجانیده شده ، SGI ، در سال 1995 خریداری هر دو نام مستعار و جبهه موج ، به دلیل فشار از خرید مایکروسافت از SOFTIMAGE در اوایل آن سال ، و ترکیب را به یک شرکت کار می کند ، توسعه یک بسته کد منبع است.

در اواسط 1990s ، محبوب ترین خط لوله در هالیوود فیلم های ترکیبی از ابزار : استودیو نام مستعار برای مدل سازی ، SOFTIMAGE برای انیمیشن ، و RenderMan واقعی برای رندر.

روز قیامت : این ترکیب برای فیلم های متعددی مانند پارک ژوراسیک ، مغاک و ترمیناتور 2 استفاده شده است. این شرکت با یکدیگر ادغام شدند است ، نام مستعار ، جبهه موج نامیده می شود. زمان نام مستعار جبههی سال ها پس از ادغام به انتشار مایا. هر دو نام مستعار و جبههی کار بر روی نسل بعدی خود را از نرم افزار در زمان ادغام بودند.

نام مستعار مکینتاش ، "طرح نام مستعار!" گرفته شده بود ، نقل مکان کرد و آن را به پلت فرم SGI و بسیاری از ویژگی های اضافه شده به آن است. کد برای این پروژه این گروه "مایا" کلمه سانسکریت برای "توهم است."

مایا در همکاری نزدیک با ویژگی انیمیشن والت دیزنی بود ، توسعه یافته و در طول تولید از دایناسور ، و رابط کاربری گرافیکی تمام سفارشی به عنوان یک نیاز از دیزنی به طوری که آنها می تواند GUI خود و گردش کار خود را بر اساس دهه تجربه در انیمیشن ایجاد.

این تاثیر زیادی بر باز بودن از مایا و بعد از آن نیز برای تبدیل شدن به استاندارد ، صنعت نرم افزار از امکانات بسیاری از پیاده سازی سفارشی سازی گسترده اختصاصی نرم افزار برای به دست آوردن مزیت رقابتی کمک کرده است.

سپس تصمیم گرفته شد به منظور اتخاذ معماری "مایا" نام مستعار ، در هم ادغام با کد جبههی است.

در روزهای اولیه توسعه ، TCL مایا به عنوان یک زبان برنامه نویسی استفاده می شود. پس از ادغام ، بحث بین کسانی که سوفیا ، TCL و پرل را پشتیبانی وجود دارد.

سوفیا بود بسیار سریع تر از دیگران و به دست آورد. با این حال ، یک بار چک کردن خطا ، اضافه شده به پایان رسید تا که به طور مساوی کند.

پس از آزادی او در سال 1998 ، نام مستعار جبههی انیمیشن قبلی قطع تمام خطوط از جمله نام مستعار انیمیشن : قدرت ، تشویق مصرف کنندگان به روز رسانی به مایا.

آن را در گسترش خط تولید محصول خود را به بیش از بسیاری از سهم بازار موفق ، با شرکت های پیشرو جلوه های بصری به عنوان سبک صنعتی و سحر و جادو و Tippett استودیو سوئیچینگ از SOFTIMAGE به مایا برای نرم افزار انیمیشن.

نام مستعار - جبههی بعد ها به نام به نام مستعار. در سال 2003 نام مستعار توسط SGI به طرح بازنشستگی معلمان انتاریو و حقوق صاحبان سهام شرکت خصوصی شدن Accel - KKR به فروش می رسد. در اکتبر سال 2005 ، نام مستعار دوباره فروخته شد ، این بار به دریافت رمز عبور ، و در 10 ژانویه 2006 ، دریافت رمز عبور تکمیل کسب نام مستعار مایا است که در حال حاضر به عنوان دریافت رمز عبور مایا شناخته شده است.

-- پیشرفته ترین نسخه بود که مایا کامل "، یک پایه نسخه ای که شامل ماژول برای مدلسازی 3D ، انیمیشن 3D ، رندر ، پویایی و ذرات و" مایا نامحدود ": تا آزادی از دریافت رمز عبور مایا 2010 در دو نسخه موجود بود تمام ماژول ها از "مایا کامل" به علاوه کسانی که مایعات ، مو ، پارچه ، و غیره nCloth جدید در سال 2008 نسخه نامحدود شبیه به اکثر برنامه های از این نوع قیمت گذاری شده بود ، اما تمایل به میزان قابل توجهی گران تر پیشتر است.

هنگامی که دریافت رمز عبور نام مستعار در اکتبر 2005 خریداری آن متعهد به ادامه خط محصول. در زمان خرید آنچه که کاربران می پرسیدند این بود که آیا دریافت رمز عبور مایا بود که دیگر با نرم افزار 3D مانند 3D استودیو مکس ادغام است. مصاحبه پس از آن روشن است که آنها به عنوان محصولات جداگانه می شود باقی می ماند. کسب در 10 ژانویه 2006 به پایان رسید. دانکن رئیس توسعه Brinsmead نام مستعار ، در حال حاضر کار در دریافت رمز عبور ، با برنامه نویسان دیگر "هسته" ، یک سیستم ذرات ، با هدف پویایی از بدن نرم ، به عنوان multiplatform و multisoftware طراحی شده است ، بعد از آن با فرصت هایی را برای ادغام با 3D استودیو مکس.

مهم ترین ویژگی مایا است که آن را به نرم افزار یک نرم افزار شخص ثالث است ، که می تواند به طور کامل تغییر ظاهر مایا باز است. مایا را می توان به یک نسخه از نرم افزار بسیار سفارشی تبدیل شده است. جدای از قدرت و انعطاف پذیری آن ، این جنبه بود که چرا مایا تنها جالب بود به استودیو های بزرگ که می تواند تعداد زیادی از کد های سفارشی برای تولید آنها نوشتن ، با استفاده از کیت توسعه که شامل.

دریافت رمز عبور مایا 2010 برای سیستم عامل های زیر : مایکروسافت ویندوز ، لینوکس ، و Mac OS X در دسترس است و دارای ویژگی های زیر است :
 • مدل سازی 3D در مایا
 • 3D مدل بافت و سایه در مایا
 • انیمیشن 3D در مایا

دریافت رمز عبور SOFTIMAGE 3D نرم افزار انیمیشن
http://www.autodesk.com/softimage/
دریافت رمز عبور SOFTIMAGE ، شناخته شده به عنوان SOFTIMAGE XSI قبل از آن توسط دریافت رمز عبور خریداری شده از AVID ، حرفه ای گرافیک کامپیوتری 3D و انیمیشن برنامه برای مدلسازی 3D ، بافت ، انیمیشن 3D ، شبیه سازی دینامیک و رندر کردن اشیاء 3D است. کاربرد آن عمدتا در تولید فیلم ، تلویزیون و پست و همچنین در توسعه بازی ها را می یابد.

نرم افزار انیمیشن تحت نام تجاری SOFTIMAGE برای اولین بار به توجه به عامه وسیع تر آمد ، پس از دایناسورها مجازی در استیون اسپیلبرگ «پارک ژوراسیک" با کمک آن در سال 1993 ایجاد شده است. در ادامه مقدمه ای از معماری نرم افزار جدید در سال 2000 ، محصول تحت نام تجاری SOFTIMAGE XSI ، اخراج شد و نسخه oprevious SOFTIMAGE 3D نامیده می شد. در اکتبر 2008 ، خط تولید SOFTIMAGE از AVID شده توسط دریافت رمز عبور برای 35 میلیون دلار آمریکا به دست آورد. از آن زمان به بعد محصول SOFTIMAGE دریافت رمز عبور نامیده می شود.

دریافت رمز عبور ری SOFTIMAGE روانی است که به عنوان موتور پیش فرض رندر مورد استفاده قرار می گیرد. اما ارائه دهندگان دیگر مانند 3Delight ، luxrender یا نیلی را می توان از طریق plug - in ها استفاده می شود ، است.
استودیو

استودیو های زیر با استفاده از دریافت رمز عبور SOFTIMAGE در خط لوله تولید آنها.
 • کپکام
 • دیجیتال دامنه
 • دریم انیمیشن
 • نور صنعتی و جادو
 • استودیو Lionhead
 • یوبی سافت
 • دریچه


دریافت رمز عبور SOFTIMAGE دارای آرایه وسیعی از ابزارها به منظور افزایش بهره وری ، بهبود زمان تولید ، و کمک به هنرمند 3D دریافت بیشتر از فیلم ، بازی های رایانه ای نسل آینده و خط لوله های تلویزیونی.
 • مدل سازی 3D در SOFTIMAGE
  با سریع ترین در جهان زیربخش سطح طراح و ابزار بصری که باعث احساس مدل سازی 3D مانند مجسمه سازی ، محیط زیست غیر مخرب SOFTIMAGE به شما اجازه می دهد تا تمرکز هنرمند 3D در مورد هنر او است. معماری هسته Gigapolygon است که می تواند میلیون ها تن از چند ضلعی تقسیم فشار تعاملی به شما اجازه می دهد تا مقیاس هنرمند 3D هر گونه خلاقیت به سطح بی سابقه ای از جزئیات است. با SOFTIMAGE ، artist'll 3D هرگز برای نرم افزار 3D صبر کنید تا تخیل خود را به گرفتن.

  blazingly سریع بخش فرعی مدل سازی سطح
  SOFTIMAGE سریعترین جهان بخش فرعی سطح طراح ، طراحی شده توسط هسته Gigapolygon 3 پس از آن ممکن است در زمان واقعی کار در هر قطعنامه مش. ممکن است که به ادامه استفاده از تمام ابزارهای مدل سازی چند ضلعی مش بر روی مش تقسیم -- حتی شخصیت های متحرک -- و نقطه حرکت به طور مستقیم بر روی سطح زیربخش است. لذت بردن از کار بدون محدودیت سرعت ، ویرایش و یا هندسه SOFTIMAGE می تواند مثلث ، مربع و چند ضلعی های N - طرفه را با تمام انواع زیربخش بقسمت های جزء تقسیم ، از جمله انواع زیربخش مخلوط برای مشهای مثلث درآوردند.

  نیشگون گرفتن و کشیدن ابزار و اجزای تشکیل
  نیشگون گرفتن و کشیدن ابزار کامپوننت دستکاری همه در یک ابزار برای مدل سازی 3D سریع و رایگان است. این اجازه می دهد تا به حرکت ، چرخش ، مقیاس و یا ترجمه امتیاز ، لبه ها و چند ضلعی ها -- همه با یک کلید واحد. این امکان وجود دارد نیز به حلقه و محدوده را انتخاب کنید هر یک از اجزای اسلاید و یا حتی هر گونه انتخاب را به موضع خود را دقیقا مطابقت همسایه خود است.

  SOFTIMAGE هسته Gigapolygon 3
  هسته gigapolygon در SOFTIMAGE موتور که حرکت میلیون ها نفر از چند ضلعی در زمان واقعی و اجازه می دهد تا هنرمند 3D به غیر ، مخرب ، آنها را حجاری بدون UVS از دست دادن ، شکل ، نقشه وزن و اطلاعات پوست است. این ارائه می دهد ساخته شده است در یک مزیت برای بازی های نسل آینده و خط لوله های فیلم که به طور فزاینده نیاز به ریز مجسمه ، شخصیت ها و محیط های انبوه جزئیات. هسته gigapolygon اجازه می دهد تا SOFTIMAGE برای بارگذاری این انبوه اطلاعات به حافظه ، کاهش آن را در راه است که حفظ تعریف بنابراین این امکان وجود دارد تا آن را در راه مدیریت را ویرایش کنید.
 • متحرک سازی در SOFTIMAGE
  سریع ، انیمیشن انعطاف پذیر قلب SOFTIMAGE است. گردش کارآمد آن را آسان به ژست و keyframe شخصیت بسیار دقیق است. هنرمند 3D کلید زنی بیشتری انجام می شود در حالی که تماشای هر کاراکتر در viewports ، بدون نیاز به باز کردن یک ویرایشگر است. مدت زمان پخش این بدان معنی است که ممکن است برای دیدن آنچه که artist're 3D بدون انتظار برای پیش نمایش انیمیشن انجام است. ویرایشگر منحنی تمیز ، پاسخگو و dopesheet آن را آسان به دستکاری انیمیشن می باشد. لایه بندی آسان انیمیشن و میکس ساده فرآیند شکستن انیمیشن را به قطعات و حرکت آن را در سراسر است.

  ربات صورت
  ابزار ربات صورت ارائه یک راه حل کامل و خودکار برای انیمیشن مربوط به صورت و تقلب. با خودکار لب synching جدید در ربات چهره در حال حاضر شما به سرعت می تواند انیمیشن مربوط به صورت با فایل صوتی ایجاد کنید. شما می توانید واج و visemes با منحنی عملکرد از طریق یک نظر اختصاص داده شده کنترل کنید.  کاملا غیر مخرب شخصیت مجموعه ای به بالا و تقلب
  SOFTIMAGE می سازد زندگی ساده تر مدل سازی اجازه می دهد ، بافت ، و حتی تغییرات تقلب را به جای شخصیت در حال حاضر تقلب و انیمیشن بدون ساخت مجدد استخوان استخوان وزن یا شکل انیمیشن است. به راحتی جزئیات جدیدی به کاراکتر تقلب یا شکل و انیمیشن بدون ساعت دوباره کاری خسته کننده اضافه کنید ، حتی در خطوط لوله مخلوط.

  انیمیشن قدرتمند اختلاط با میکسر انیمیشن SOFTIMAGE
  میکسر قلب قدرت انیمیشن SOFTIMAGE است ، از ارائه هر دو کنترل سطح بالا و سطح پایین با دقت است. مخلوط هر چیزی -- کلیپ انیمیشن ، کلیپ های کامپوزیت ، محدودیت ، عبارات ، شکل ، بافت ، و غیره -- و حتی همگام های صوتی با استفاده از شهودی میکسر کلیپ مبتنی بر رابط کاربری در حال ویرایش است. به راحتی حرکت دنباله جذب با استفاده از تطبیق حرکت ، قرار دادن نشانگر ، افست تجدید چاپ و مبتنی بر فرکانس انتقال ، اداره کند. انتقال یک پیاده روی بدون پا لیز را به اجرا ، یا لینک انیمیشن یک شخصیت دیگر در تنها چند کلیک. فقط SOFTIMAGE - مخرب می تواند تحریک و تشجیع کردن ، مخلوط ، افست و استفاده مجدد از هر منبع حرکت.

  ابزارهای انیمیشن تسریع شده
  لایه های انیمیشن به هنرمند 3D راه تعاملی و غیر مخرب برای اضافه کردن keyframes در بالای انیمیشن موجود است ، بنابراین ممکن است که به کار با داده های ضبط حرکت بدون wading را از طریق FCurves بسیار متراکم است. کلید شخصیت جدیدی به مجموعه اجازه هنرمند 3D به راحتی مجموعه ای keyframes را در مجموعه های از پیش تعریف شده از پارامتر ها را برای گردش سریعتر انیمیشن. به روز رسانی و ارتقای ویرایشگر dopesheet و Fcurve ، بهبود گردش کار هنرمند در سراسر هیئت مدیره. سریع ، انعطاف پذیر و شهودی ، SOFTIMAGE منجر شخصیت انیمیشن راه حل این است که به دلیل انیمیشن شخصیت قلب از دریافت رمز عبور SOFTIMAGE.
انیمیشن مدیر شکل
  • محیط زیست برای ایجاد ، مدیریت و انیمیشن یک کتابخانه از شکل اختصاص یافته است.
  • پشتیبانی از ویرایش غیر مخرب از شکل پایه اصلی ، ایجاد اشکال ، ترکیبی مخلوط یا مشاهده اشکال با deformers های اضافی مانند پاکت نامه است.
  • با شکل دادن به مدیر بدون نیاز به ایجاد هندسه های جداگانه برای هر شکل ("اهداف مورف") وجود دارد.

   انیمیشن FCurve تدوین
  • ویرایشگر SOFTIMAGE F - منحنی می تواند هزاران نفر از منحنی ها و کلید ها را در همان زمان ، اداره کند.
  • استاندارد F - منحنی ابزار دستکاری ، به علاوه حالت در سطح بالا در حال ویرایش است که اجازه می دهد تا که منحنی چگالی بالا (از گرفتن عکس حرکت ، به عنوان مثال) با استفاده از منحنی ساده "مجسمه سازی" دستکاری کنید.
  • حالت عکس فوری به شما اجازه می دهد تا شکل یک منحنی حفظ کنید در حالی که شما آن را ویرایش ، بنابراین شما مجبور نیستید برای ارتکاب به تغییرات شما تا زمانی که شما با نتیجه راضی است.

   انیمیشن Dopesheet
  • dopesheet SOFTIMAGE توالی انیمیشن (یا انیمیشن صحنه کل) ، فریم به فریم را نشان می دهد ، و تجزیه و تحلیل حرکت و زمان بندی کلی آن به شما کمک می کند تا.
  • برش ، کپی ، چسباندن ، مقیاس ، و یا کلید های موج دار شدن با استفاده از یک ابزار تعاملی است.
  • dopesheet ایده آل برای سرعت مسدود کردن و retiming انیمیشن می باشد.


موتور -- حرکت انتقال و retargeting
MOTOR راه حل هوشمند و قابل اعتماد برای انتقال حرکت از یکی از شخصیت ها به دکل دیگر است. حفظ زمان بندی keyframe در حالی که انتقال حرکت بین سکوهای شخصیت تمام اندازه ها و نسبت است. ساخت کتابخانه های قابل استفاده مجدد انیمیشن های واردات و retargeting ضبط حرکت داده بر روی سکوهای شخصیت دلخواه SOFTIMAGE.

مو و خز SOFTIMAGE
ایجاد طولانی ، لوکس ، و واقعا واقع گرایانه مو و خز را با پویا اثرات تمام رندر با استفاده از اشعه ذهنی است. مو SOFTIMAGE ارائه می دهد طیف وسیعی از ابزار تخصصی برای ایجاد مو ، از جمله ابزار نوآورانه متناسب نظافت. استفاده از هر deformersSOFTIMAGE بومی ، از جمله دیوارها و منحنی ها ، برای ، یک ظاهر طراحی شده مو طبیعی و دقیق با کنترل کاملی بر روی انیمیشن.

مجتمع پارچه Syflex
Syflex فوق العاده سریع و پایدار موتور شبیه سازی است که به شما اجازه می دهد تا هنرمند 3D ایجاد طیف گسترده ای از پارچه و گوشت اثر به طور مستقیم در داخل رابط SOFTIMAGE است. بسیار ساده برای یادگیری و استفاده کنید ، Syflex را آسان می کند برای ایجاد پارچه های دیجیتال است.
 • سایه و بافت در SOFTIMAGE دریافت رمز عبور
  از سنگ و فلز به پوست و فلس ، به جوهر و رنگ های کارتونی ، تکنولوژی شید سریع SOFTIMAGE و ابزار بافت کمک هنرمند 3D 3D هنرمند می خواهید سریع نگاه. ویرایشگر بافت تعاملی به شما اجازه می دهد تا دقیقا UVS هنرمند 3D اشکار شدن نقشه های بافت و مکان است. درخت رندر قدرتمند ویرایشگر لایه و بافت آن را آسان برای ساخت مواد پیچیده است. کاملا یکپارچه قابل تنظیم موتور shaderball کدها ریز عکسها به پیش نمایش هر کجا که هنرمند 3D به آنها نیاز دارد.

  سریع آباژور -- گردش کار رندر پیشرفته
  فن آوری سایه سریع دولت از هنر ، دریافت رمز عبور از سایه SOFTIMAGE و ابزار بافت به یک سطح جدید طول می کشد. موتور shaderball تعمیم می دهد ، هنرمند 3D گام به گام پیش نمایش از هر گونه مواد در هر کجا که هنرمند 3D به آنها نیاز دارید ، در حالی که مدیر ، مواد جدید را ارائه می دهد یک دیدگاه اختصاص داده شده برای ایجاد ، تعیین ، ویرایش و مدیریت مواد را که هر صحنه به زندگی است. shaderball SOFTIMAGE کاملا سفارشی است و به طور کامل یکپارچه ، از درخت بارگزاری صفحه ، بافت لایه سردبیر ، مدیر پانل مواد جدید و مواد ، به shaderball پنجره جداگانه است.

  فیلم با کیفیت تولید نقشه طبیعی
  فراتر از نقشه های طبیعی ، SOFTIMAGE "Ultimapper" ابزار می توانید تمام انواع نقشه های سینمایی با کیفیت از مدل مختلط دلخواه تنها با چند کلیک ، تولید در حالی که بهره گیری کامل از امکانات رندر پیشرفته پرتو ذهنی. Ultimapper می تواند انسداد طبیعی ، محیط ، تفاوت ، نور ، و نقشه albedo با اشعه های فوری ذهنی ، از DirectX ، و یا پیش نمایش در OpenGL به طور مستقیم در viewports SOFTIMAGE را تولید کند.

  ترجمه را در SOFTIMAGE
  معماری حافظه مشترک با جایزه برنده ذهنی اشعه رندر ساخته شده است درست در می سازد SOFTIMAGE بهترین بسته انیمیشن 3D برای سینمایی با کیفیت رندر چند گذر. به shader ها قدرتمند کاوش کردن در درخت رندر و راه اندازی روشنایی خیره کننده واقعی را تنها با چند کلیک امکان پذیر است. هسته Gigapolygon و معماری حافظه مشترک به معنای آن است که این امکان وجود دارد به ارائه جزئیات بیشتر با استفاده از حافظه کمتری نسبت به در هر بسته دیگر. و بافر قاب یکپارچه اجازه می دهد هنرمند 3D به ارائه عبور به طور پیش فرض تنها خروجی است که بسیاری از کانال های مشترک به فایل های جداگانه.

  رنگ و کامپوزیت در SOFTIMAGE
  اهنگ ساز ساخته شده است در SOFTIMAGE را ویرایش الگوها و روشنایی مبتنی بر تصویر در زمان واقعی طراحی شده است. بر اساس تبادل نظر پرنیان ، AVID ، توهم رسانه ها ، و واقعیت الاستیک ، توهم SOFTIMAGE قطعنامه کاملا یکپارچه ، مستقل از رنگ 2D و ماژول ترکیب است. با بیش از 130 فیلم با کیفیت آثار و بیش از 60 براش برنامه ریزی برای شطرنجی 2D و نقاشی بردار ، ممکن است به استفاده از توهم SOFTIMAGE به خشن از عکس نهایی ، لمس هر بافت ، تصاویر جلوه های ویژه گرافیکی ، تار و دکل ، ایجاد سفارشی mattes و نیشگون گرفتن و کشیدن نتایج حاصل از یک رندر چند گذر -- همه بدون برنامه های سوئیچینگ.
 • همکاری در حالی که کار در SOFTIMAGE
  تولید موفق یک تلاش گروهی است ، بنابراین SOFTIMAGE ویژگی های صنعت محیط زیست مشترک است. دلتا تکنولوژی ارجاع ارائه می دهد ارجاع سبک وزن ، سطح تولید را تا هنرمندان متعدد می تواند در دارایی های بدون گرفتن در راه یکدیگر کار می کنند. قابلیت همکاری Crosswalk ویژگی های یکپارچه انتقال دارایی های به داخل و خارج از سایر بسته های انیمیشن 3D.

  Crosswalk دو جهته متقابل
  قابلیت همکاری و قابل اطمینان با مهم ترین بخش از مخلوط ابزار خط لوله و این دقیقا به همین دلیل SOFTIMAGE توسعه Crosswalk. Crosswalk ابتکار عمل های جاری برای کمک به یکپارچه انتقال مطالب SOFTIMAGE به داخل و خارج از هر گونه خط لوله قبلا تاسیس 3D است. این امکان وجود دارد برای انتقال دارایی های با استفاده از آخرین استانداردهای dotXSI و COLLADA ، و بهره مند از افزایش واردات / صادرات ابزار برای به دست آوردن دارایی در داخل و خارج از نرم افزار Autodesk 3DS MAX و دریافت رمز عبور خطوط لوله مایا. صرف وقت کمتری در حال حرکت هر کاراکتر و زمان بیشتری انیمیشن آنها را.

  ارجاع دلتا
  دلتا فن آوری ارجاع رویکرد دستیابی به موفقیت به همکاری انیمیشن 3D ، ارائه استودیو معماری اصلی برای اولین بار ارجاع در سطح تولید است. این سیستم جدید بسیار سبک وزن و ارجاع اجازه می دهد تا تیم تولید برای ذخیره دارایی های 3D ، و تغییرات ساخته شده به آن دارایی ، در فایل های خارجی است که می تواند مونتاژ به صورت پویا به تولید شخصیت ، گذاشتن وسایل و محیط است. هنرمندان می تواند دارایی و تغییر پس از آن روز رسانی آنها به غیر ، مخرب ، برای گردش کار درست های مشترک.
 • صرفه جویی در وقت با استفاده مجدد از ویژگی های موجود در SOFTIMAGE
  کار کردن با شخصیت های متعدد اغلب شامل وظایف کتابچه راهنمای کاربر خسته کننده است که هنرمند 3D نیاز به تکرار برای هر یک از شخصیت. SOFTIMAGE موجب صرفه جویی در زمان هنرمند 3D که در آن بیشترین اهمیت را با ابزار انتقال نصب setups شخصیت و انیمیشن در سراسر سکوهای. GATOR انتقال هر سطحی صفات -- از جمله UVS ، نقشه وزن ، پوست ، و انیمیشن شکل -- از یکی از شخصیت ها خود را به دیگری. MOTOR سیستم اولین بار در جهان برای حرکت انیمیشن keyframe در سراسر کاراکتر ها ، بدون در نظر گرفتن نسبت خود و یا ساختارهای کنترل است.

  تکرار شونده گردش کار در SOFTIMAGE
  SOFTIMAGE بهترین تکرار شونده گردش کار از هر بسته 3D را ارائه می دهد. ابزارهای غیر مخرب اجازه دهید هنرمند 3D اضافه کردن جزئیات جدیدی به کاراکتر تقلب یا شکل ، متحرک هر زمان که هنرمند 3D می خواهید ، بدون ساعات خسته کننده دوباره کاری. یکپارچه سازی کامل اشعه ذهنی به معنای آن ممکن است که به تولید با کیفیت کامل پیش نمایش به طور مستقیم در دید SOFTIMAGE برای مشتری رایگان بدون هیچ زحمتی با حضور جلسات بررسی و تصویب است. و با SOFTIMAGE ساخته شده در حروفچین این ممکن است برای پیش نمایش نتایج : از چند پاس کدها بدون تعویض محیط. تغییر خوب است.

  GATOR -- انتقال مالکیت که فقط کار می کند
  با استفاده از اپراتور SOFTIMAGE تعمیم ویژگی انتقال ("GATOR") ، این امکان وجود دارد تا به راحتی انتقال هر گونه خواص سطح بین مدل های ، بدون در نظر گرفتن پیچیدگی یا توپولوژی. ممکن است که به انتقال هر ویژگی از جمله مواد ، بافت ، وزن ، شکل و انیمیشن حتی بین مدل های شخصیت تقلب. Gator نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد به ترکیب مدل ها ، اجازه می دهد کامل شد ، بافت ، مدل متحرک را بدون از دست دادن صفات مهم را با هم ادغام شدند.
 • برنامه نویسی و توسعه در SOFTIMAGE
  تعهد به زبان های اسکریپت نویسی استاندارد و ابزار توسعه باعث دریافت رمز عبور SOFTIMAGE رویای یک مدیر فنی است که به حقیقت است. در حالی که بسته های دیگر نیروی هنرمند 3D به یادگیری زبان های برنامه نویسی مبهم و محدود ، دریافت رمز عبور SOFTIMAGE انعطاف پذیری به استفاده از بهترین زبان برای این کار ارائه می دهد. SOFTIMAGE 6 ارائه می دهد یکپارچه C # ، زبان برنامه نویسی شی گرا با نسل بعدی 3D توسعه دهندگان بازی محبوب و پشتیبانی از پایتون v.2.5 و زبان سازگار با دات نت.

  برنامه ریزی بیدرنگ shader ها
  SOFTIMAGE ویژگی های پشتیبانی جامع برای مدت شیدر FX ، با زمان واقعی بررسی ، هنرمندان را قادر به کار با shader ها دقیقا همان است که در موتور بازی اجرا است.

  به طور کامل قابل برنامه ریزی معماری نمایشگر یکپارچه در SOFTIMAGE تضمین مکاتبات بصری دقیق بین هر کار در SOFTIMAGE و بر روی هر پلت فرم هدف ، از بین بردن چرخه ویرایشهای های غیر ضروری. XGS SDK صفحه نمایش اختصاصی اجازه می دهد تا تقریبا روی هر نوع فرآیند طراحی سفارشی می شود به نمایش هندسه اضافه شده است.

  توسعه ابزار سفارشی برای SOFTIMAGE با محیط توسعه یکپارچه ابزار (TDE)
  رویای یک مدیر فنی است که به حقیقت ، SOFTIMAGE به شما اجازه می دهد تا هنرمند 3D استفاده از بهترین زبان برای این کار ، ارائه یکپارچه C # و پشتیبانی از پایتون v.2.5 و زبانهای سازگار با دات نت است. ابزارهای محیط توسعه (TDE) می دهد توسعه دهندگان محیط اختصاص داده شده برای سفارشی سازی و پلاگین توسعه است. با استفاده از خط لوله سایه زن بیدرنگ به طور کامل قابل برنامه ریزی ، یک چارچوب اختصاص داده شده به میزبان برنامه های سفارشی ، و SDK ارائه که امکان ادغام ارائه دهندگان از 3rd party ، SOFTIMAGE به سادگی بسته سفارشی 3D در دسترس است.

  تک محیط توسعه یکپارچه ، TDE اجازه می دهد تا در TD برای ایجاد ، مدیریت و گسترش همه ابزار خود را ، پلاگین ، و کارگروه ها است. TDE شامل سردبیران اسکریپت های متعدد ، هر کدام با کمک نحو ، نقاط شکست ، و لینک های خارجی اشکال زدایی است. درخت بر اساس آن مدیر می تواند خود نصب shader ها ، رویدادها ، و پلاگین را از توسعه جادوگران ایجاد ، با استفاده از زبان های اسکریپت نویسی استاندارد و یا به طور مستقیم در C + +. توسعه در TDE و لذت بردن گردش کار تصفیه شده است که هنرمندان SOFTIMAGE برای سال لذت می برد.

  SOFTIMAGE محیط تعاملی خلاق -- ICE
  ICE پلت فرم برنامه نویسی بصری است که اجازه می دهد تا کاربران را به گسترش قابلیت های SOFTIMAGE به سرعت و به طور مستقیم با استفاده از یک گره بر اساس نمودار dataflow است. محیط ICE نشان دهنده قابلیت های SOFTIMAGE با استفاده از مجموعه ای از گره ها ، هر کدام با قابلیت های خاص خود آن است. کاربران می توانند گره ها با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند ، جنبه ظاهری به نمایندگی از جریان داده ها ، برای ایجاد ابزارهای قدرتمند و اثرات است که می تواند بسته بندی و توزیع را برای استفاده مجدد. این اجازه می دهد تا هنرمندان برای ایجاد اثرات پیچیده 3D و ابزار بدون برنامه نویسی. ICE توسط موتور پردازش موازی است که با استفاده از هسته های متعدد در پردازنده ، ارائه عملکرد بسیار مقیاس پذیر شده است. اگر یک کاربر به یک اثر مورد نظر را با استفاده از مجموعه ای از ویژگی های داخلی SOFTIMAGE را بدست نمی آورد ، کاربر دیگر به صبر کردن برای کسی که برای نوشتن یک پلاگین و یا برای نسخه های بعدی SOFTIMAGE. کاربر به سادگی می توانید آن را در یخ باز کردن و تغییر آن را برای اثر مورد نظر.برخی از تاریخ :

در سال 1986 در مونترال ، کانادا ، یک شرکت با نام SOFTIMAGE شرکت توسط گروهی از خیال ایجاد شد. آنها می خواستند به انقلابی هنوز بازار کامپیوتر انیمیشن بسیار جوان. از آنجا آغاز خلقت خود SOFTIMAGE منظر تفکر جدید و خلاق بوده است. کارگردان و عضو هیئت ملی فیلم کانادا -- یکی از صاحبان شرکت دانیل Langlois بود. دانیل که دقیقا می دانستند چه نیازهای بازار گرافیکی 3D بود.

در سال 1988 ، دو سال پس از افتتاح شرکت SOFTIMAGE محیط خلاق نام محصول با نام تجاری جدید معرفی شد ، بعد | 3D ، که در محیط IRIX سیلیکونی گرافیکی بالا عمل به SOFTIMAGE تغییر نام داد.

یکی از اهداف SOFTIMAGE این بود که برای معرفی یک محصول است که عملی برای هر دو هنرمند و برنامه ریز ، و نه برای تکنسین ها و برنامه نویسان بود.

برای زمان محلی شما با این برنامه بسیار وسیع در نظر گرفته شد. بسته ارائه مدل سازی کاربر ، انیمیشن و امکانات رندر زیر یک رابط کاربری خلاق است. یک گام بزرگ برای SOFTIMAGE در کنفرانس SIGGRAPH در سال 1993 رخ داد ، که در آن آنها شامل عوارض محصولات و قابلیت در فیلم "Jurrasic پارک" است. این اولین پیش نمایش مقیاس بزرگ از ویژگی های نرم افزار.

در طول سال آینده برنامه دستخوش زن و شوهر از تغییرات است. که یکی از آنها معرفی ماژول بازیگر نقش اول مرد شد ، که دانیل Langlois بنیانگذار SOFTIMAGE اسکار برای جایزه علمی و مهندسی از فرهنگستان هنر حرکت تصاویر و علوم دریافت کرد.

در این ماژول برای اولین بار در جهان نور علم الحرکات معکوس دیده می شود. تغییرات دیگر که معرفی شدند ، ماژول برای شبیه سازی و پویایی بود. این کانال که به توانایی های کاربر را به تحریک و تشجیع کردن اشیاء توسط حرکت ماوس ، ضبط میکروفن و حتی استفاده از سیستم جذب حرکت بودند.

PC دریافت مقدار زیادی از قدرت در زمانی که پردازنده پنتیوم معرفی شد ، و این مرحله واقعا به تقویت صنعت انیمیشن کامپیوتری است. SOFTIMAGE اولین برنامه به بازنویسی کد خود را برای ویندوز NT سیستم برنامه بود. بلافاصله پس از خرید مایکروسافت از این شرکت ، تبدیل NT عمدا عجله بود. این حرکت تا حد زیادی کاهش قیمت یک مجوز واحد است. قبل از تبدیل به سیستم NT ، قیمت بسته به عنوان بالا به عنوان 150 هزار دلار بود.

نیاز به نرم افزار های گرافیکی 3D اکنون نسبت به بسیاری از بازارهای در حال گسترش بود ، برخی از ویدیو / ترکیب و ویرایش فیلم است. در این لحظه SOFTIMAGE تصمیم به گرفتن یک مسیر جدید برای ایجاد محیط مناسب را برای کار ، و یکپارچه سازی کل فرآیند تولید را به یک نرم افزار در دسترس است. کل این ایده را برای ایجاد یک بسته است که قابل ارتقا بود و اما در عین حال بسیار متصل و پایدار است. به عنوان مثال : شما نمی خواهد که تا پایان از مدل سازی صبر کنید تا شروع به متحرک سازی. تبادل کتابخانه ها ممکن است در هر زمان از تولید ، ارائه آزادی انیماتور و امکانات بود.

در این لحظه SOFTIMAGE شرکت ایجاد استودیو دیجیتال که بعدها به Sofimage | DS تغییر نام داد. XSI (نام تولید سوماترا) | گام انتظار طولانی برای شرکت آزاد خیلی دیر SOFTIMAGE بود.

که در آن نقطه SOFTIMAGE توسط AVID ، که به افزایش شرط بندی برای انیمیشن 3D در پایان بالا خریداری شد
دریافت رمز عبور متحرک ساز نرم افزار انیمیشن 3D
http://www.autodesk.com/motionbuilder/

دریافت رمز عبور حرکت کلی سازنده :فیلم های روز مدرن و بازی های ویدئویی می تواند اثرات خیره کننده و شخصیت های داستانی خود را بدون انیمیشن 3 - بعدی ندارد. تیم های زیادی از گرافیک کامپیوتری از هنرمندان پشت نفس گرفتن از صحنه های عمل زندگی می کنند ایستاده اند. آنها با استفاده از برنامه های کامپیوتری مختلف برای ایجاد واقعی ظاهر می شود و رفتار شخصیت ها و محیط. حرکت دریافت رمز عبور نرم افزار انیمیشن ساز 3D یکی از ابزارهای مورد استفاده در مدرن محصولات 3D سرگرمی است.

این برنامه در بازار نسبتا جدید است ، اما از آن است که یکی از محبوب ترین محصولات دریافت رمز عبور ، یکی از نرم افزار پیشرو آمریکایی تولید شرکت است. حرکت ساز است طراحی و مهندسی در مونترال است. این محصول رسانه ها و سرگرمی تقسیم شرکت است. این نرم افزار شده است برای ساخت تعدادی از فیلم های پرفروش دفتر جعبه ، از جمله 2012 و رو ، که برنده اسکار 2010 جلوه های بصری استفاده می شود. با این حال ، این برنامه انیمیشن 3D تر است به طور گسترده ای در توسعه از بازی های ویدئویی استفاده می شود. برخی از محبوب ترین محصولات که با استفاده از سازنده حرکت ایجاد شده اند مرطوب ، بیتلز : Rock Band را Uncharted2 : از جمله دزد ، آدمکش مرام و منش 2 و بازی های Killzone 2.

3D ساز حرکت دریافت رمز عبور کامپیوتر نرم افزار انیمیشن طراحی شده است برای کمک به به طور کامل تولید خط لوله از تصاویر انیمیشن 3 - بعدی. برنامه ایجاد کاراکترهای با کیفیت بالا و محیط های واقع گرایانه است. حرکت ساز است تعدادی از برنامه های مختلف. این را می توان برای ایجاد انیمیشن با حجم بالا و انیمیشن عملکرد استفاده می شود. این ابزار مفید در فیلمبرداری مجازی است که در حال حاضر در جاده جایگزین استاندارد سازی تصویر حرکت است. برنامه می تواند به طور موثر برای قبل از تجسم استفاده می شود نیز هست.

تعدادی از ویژگی های قابل توجه و ابزار است که باعث حرکت دریافت رمز عبور ساز فوق العاده بسته نرم افزار 3D انیمیشن شخصیت ، وجود دارد. ارزش جستجو آنها را در جزئیات بیشتر می باشد. آخرین نسخه از نرم افزار ، حرکت ساز 2011 ، همراه با زمان واقعی موتور موثرتر است. تمامی ابزار برای مدل سازی ، انیمیشن و ویرایش است. عملکرد مجموعه آنها به طوری که مدیریت انیمیشن 3D کارآمد تر می شود. آمار ارائه شده توسط توسعهدهنده دریافت رمز عبور ، ادعا می کند که خروجی انیمیشن یک هنرمند منفرد ، با استفاده از این برنامه ، در حدود 250 ٪ افزایش یافته است.

حرکت در حال ویرایش داده ها و پاکسازی یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه این نرم افزار با دریافت رمز عبور می باشد. این باعث می شود امکان پذیر است برای هنرمندان گرافیک به وارد کردن فایل های زنده از متوسط ​​صنعت هر زحمت و به سرعت. در عوض ، آنها می توانند از تمام ویژگی ها و ابزار سازنده حرکت را به انجام هیچ کار تمیز کردن و ویرایش استفاده کنید. به طور کلی ، همه نوع دستکاری داده ها می تواند انجام شود به طوری که انیمیشن برای بهبود و تکمیل آماده است.

ویژگی پویایی اجازه می دهد تا هنرمندان گرافیک کامپیوتری به ایجاد تمام بدن 3 بعدی ترکیب حرکتی او شخصیت است. یکی از قابل توجه ترین مجموعه ابزاری از این ماژول یکی از شخصیت شبیه سازی است. هنرمندان باعث می شود که همه نوع از شبیه سازی جسم مدل شده به ارائه یک رفتار واقع بینانه و حرکت است. این را می توان در خط با یا به طور جداگانه از انیمیشن های واقعی انجام شده است. این شبیه سازی را می توان با داده های ضبط keyframing و حرکت مخلوط به طوری که یک شخصیت کاملا یکپارچه ترکیب حرکتی او توسعه داده شده است. دستمال عروسک ابزار حل هر شبیه سازی را واقعی تر می سازد. هنرمندان همچنین می تواند به مفاصل به ضمیمه اشیاء مختلف و انیمیشن ثانویه استفاده کنید.

قبل از تجسم یکی دیگر از ویژگی های کلیدی نرم افزار انیمیشن ساز 3D حرکت دریافت رمز عبور می باشد. صفحه نمایش با کیفیت بالا اجازه می دهد تا برای مشاهده اولیه و ویرایش از عکس های مختلف می باشد. هنرمندان و کارگردانان می توانید تمام اشیاء و شبیه سازی را برای پیدا کردن بهترین keyframe و زاویه دوربین است. این قابلیت برای متخصصان شیرین کاری به ترکیب خلاقیت خود را به عکس به طور موثرتری را آسان تر می سازد. از آنجا که تمام عناصر را می توان و با این ابزار مقدماتی ویرایش بهبود یافته است ، آنها آماده هستند پیش از آن در فرایند تولید است. این مولد موثر و صرفه جویی در هزینه است.

قبل از تجسم و کار طرح از هنرمندان گرافیک ساده تر با استفاده از ابزار داستان حرکت ساز ساخته شده است. این است که عملا یک محیط غیر خطی ، که در آن بسیاری از انواع رسانه های مختلف را می توان کنار هم بگذارند. این ویرایشگر گاهشمار می سازد به نیشگون گرفتن و کشیدن ، ویرایش و ترکیب آهنگ های انیمیشن تشکیل شده است. این ابزار را می توان با آهنگ ویدئو ، صدا و دوربین های دیجیتال نیز استفاده می شود.

حرکت دریافت رمز عبور نرم افزار انیمیشن ساز 3D به طور کامل برای فیلمبرداری مجازی به تمام ویژگی های تکنولوژیک و ابزار های آن دارای مناسب است. این یک مزیت بزرگ این برنامه ای است که باعث می شود آن را ایستادگی کردن در میان رقبای خود می باشد. متحرک ساز اجازه می دهد تا مدیران به شخصیت حرکت مستقیم کامپیوتر گرافیک در کنار بازیگران زنده است. عکس کاملا یکپارچه هستند به طوری که صحنه های به مراقب فیلم کاملا واقع گرایانه به نظر می رسد.

از دیگر ویژگی های مشهور این برنامه انیمیشن نرم افزار 3D ادغام خط لوله خود را کامل و گزینه های سفارشی سازی هستند. پایتون زبان برنامه نویسی اجازه می دهد تا برای برنامه نویسی آسان و موثر است. هنرمندان کامپیوتر های گرافیکی می تواند واقعیت کیت نرم افزار باز برای ایجاد ابزار سفارشی در فرم از پلاگین استفاده کنید. این می تواند سازنده حرکت و به طور کامل برای استفاده در هر خط لوله تبدیل می کند. در عوض ، این را می دهد بهره وری حداکثر عملکرد آن است. این برنامه پشتیبانی از رابط کاربری کوارت است. این اجازه می دهد تا برای قابلیت های کیت واقعیت باز می شود به کمال بهره برداری است.

حرکت دریافت رمز عبور نرم افزار انیمیشن ساز 3D تواند به طور موثر در رابطه با دیگر برنامه های انیمیشن 3D از دریافت رمز عبور استفاده می شود. این ممکن است به FBX حمایت بومی از این برنامه می باشد. این یکی دیگر از ویژگی های که باعث می شود این محصول ایستادگی کردن در میان رقبای خود می باشد. استفاده یکپارچه از حرکت سازنده اجازه می دهد تا برای بهره وری بیشتر و بهره وری هزینه است. این ها منافع عمده ای برای هر دو استودیو بزرگ و کوچک است. هنرمندان کامپیوتر های گرافیکی می تواند سازنده حرکت همکاری با مایا ، مکس 3DS ، Mudbox و SOFTIMAGE. این قطعا یک مزیت داده شده که این برنده جایزه محصولات با صنعت شهرت فوق العاده بر اساس عملکرد آنها است.

حرکت دریافت رمز عبور نرم افزار انیمیشن ساز 3D کاربردی و مؤثر است. این است که در اساس از فناوری نوآورانه است ، که انتظار می رود برای تبدیل شدن به پیشرفته تر در آینده توسعه داد. این برنامه می تواند بطور مجزا استفاده کرد ، اما نتایج بهتر خواهد شد زمانی که با محصولات دریافت رمز عبور نرم افزار دیگری برای ایجاد انیمیشن 3D ترکیب تولید است. متحرک ساز ثابت کرده است که آن را در میان برنامه های برتر در صنعت است.
نوانما : :. LightWave 3D نرم افزار انیمیشن

http://www.newtek.com/lightwave/http://www.newtek.com/lightwave/

The development of 3d technology has led to new heights in many industries. توسعه از تکنولوژی 3D به ارتفاعات جدید در بسیاری از صنایع منجر شده است. It seems, however, that the entertainment industry and movie making, in particular, have really achieved unprecedented superiority. به نظر می رسد ، با این حال ، که صنعت سرگرمی و فیلم سازی ، به طور خاص ، واقعا به دست برتری بی سابقه است. One of the programs that have made this possible is a 3d computer animation software by NewTek called LightWave. یکی از برنامه هایی که این امکان را ساخته اند 3D کامپیوتر نرم افزار انیمیشن توسط نوانما : :. به نام LightWave است.

Its first predecessor was created back in 1988. سلف اولین آن در سال 1988 ایجاد شد. The Modeler could make 3-dimensional images. طراح می تواند تصاویر 3 - بعدی را. The NewTek team gave it the name LightWave, which was inspired by the popular at the time Intelligent Light and Wavefront programs. تیم نوانما : :. به LightWave نام ، که توسط محبوب در نور هم هوشمند و برنامه های جبهه موج الهام گرفته است. The program was first released in 1990 as part of the Video Toaster package. این برنامه برای اولین بار در سال 1990 به عنوان بخشی از بسته ویدئو توستر منتشر شد. The latest version of the software LightWave 10, released only recently, incorporates patented innovative technologies that make it one of the most sophisticated programs available at present. آخرین نسخه از نرم افزار LightWave 10 ، تنها به تازگی منتشر شد ، دارای حق ثبت اختراع فن آوری های ابتکاری است که آن را یکی از پیچیده ترین برنامه های در حال حاضر در دسترس است.

The NewTek LightWave 3d animation software is designed for use in the creation of all types of 3-dimensional animated images. نوانما : :. LightWave 3D نرم افزار انیمیشن برای استفاده در ایجاد همه نوع تصاویر 3 - بعدی متحرک طراحی شده است. It is successfully used by architectures, engineers, interior designers and graphic artists working in various industries. این است که با موفقیت توسط معماری ، مهندسان ، طراحان داخلی و هنرمندان گرافیک مشغول به کار در صنایع مختلف استفاده می شود. The technology makes the creation of 3d buildings, interiors and product presentations easier and more productive. تکنولوژی باعث ایجاد ساختمان های 3D ، داخلی و ارائه محصول آسان تر و سازنده تر است.

LightWave's main purpose is the making of 3d animated shots for motion pictures. هدف اصلی LightWave ساخت عکس های متحرک 3D برای فیلم های سینمایی است. It has been used for the creation of a number of award winning blockbusters. شده است برای ایجاد تعدادی از برنده جایزه فیلم های پرفروش استفاده می شود. These include Titanic, the winner of the Visual Effects Oscar award in 1997, Star Wars, Finding Nemo and Avatar, the 2010 Art Direction and Visual FX Oscar winner. این عبارتند از تایتانیک ، برنده جایزه اسکار جلوه های بصری در سال 1997 ، جنگ ستارگان ، پیدا کردن NEMO آواتار ها ، کارگردان هنری 2010 و Visual FX اسکار برنده است. The software's use in the creation of TV films is even more abundant. استفاده از نرم افزار در خلق فیلم های تلویزیون حتی فراوان تر است. Some of the productions made with it are 24, Start Trek, Lost, winner of the 2005 VMX Emmy award, and the Battle Star Galactica TV series, winner of the 2007 and 2008 VMX Emmy award. برخی از محصولات ساخته شده با آن عبارتند از 24 ، سفر شروع ، فراموش شده ، برنده جایزه امی در سال 2005 VMX ، و نبرد ستاره زیرنویس تلویزیون و رادیو ، برنده سال 2007 و 2008 جایزه امی VMX است. LightWave was also awarded Emmy for Technical Achievement.LightWave نیز امی را برای دستاورد فنی تعلق می گیرد. This happened twice - in 1993 and in 2003. این دو بار اتفاق افتاده است -- در سال 1993 و در سال 2003.

It is worth finding out what features make this 3d animation software program so popular and successful. ارزش پیدا کردن چه ویژگی های این انیمیشن 3D برنامه نرم افزار محبوب و موفق است. LightWave has two main components - Modeler and Layout.LightWave تا دو اجزای اصلی -- طراح و چیدمان (layout). The former is the modeling feature of the program, as its name suggests. سابق از قابلیت مدل سازی از برنامه است ، به عنوان نام آن نشان می دهد. It includes all tools for creating realistic 3-dimensional objects. این شامل تمامی ابزارها برای ایجاد اشیاء واقع گرایانه بعدی 3 - است. Layout is the actual animation system. طرح بندی سیستم انیمیشن واقعی است. It allows computer graphics artists to tweak the different output parameters and to create living and breathing characters. این اجازه می دهد تا گرافیک کامپیوتری هنرمندان به نیشگون گرفتن و کشیدن پارامترهای خروجی های مختلف و ایجاد زندگی و تنفس شخصیت. The keyframe is incorporated with the use of various tools.keyframe با استفاده از ابزارهای مختلف گنجانیده شده است. With the Layout component of the program artists can also use multithreading, ray tracing and global illumination. با جزء طرح از هنرمندان این برنامه همچنین می توانید multithreading ، ردیابی پرتو و روشنایی جهانی استفاده کنید. The Hub process is used for the incorporation of Modeler and Layout data. فرایند توپی است برای اختلاط طراح و داده های طرح بندی استفاده می شود.

The two components are equipped with a wide range of sub-features that make the NewTek LightWave 3d animation system a fully functional program. دو جزء با طیف گسترده ای از ویژگی های زیر است که سیستم نوانما : :. LightWave 3D انیمیشن برنامه کاملا کاربردی مجهز شده است. The dynamics include hard body dynamics, soft dynamics and cloth. دینامیک شامل دینامیک بدن های سخت ، دینامیک نرم و پارچه. The first feature is used for the creation of hard bodies, such as buildings, for instance. ویژگی اول این است که برای ایجاد اجسام سخت ، مانند ساختمان ها ، به عنوان مثال مورد استفاده قرار می گیرد. It can also produce realistic hard surface cracks, brakes and collisions. همچنین می تواند به ترک واقع بینانه سطح سخت ، ترمز و برخورد را تولید کند. The soft body feature allows artists to create substances, materials and characters. از ویژگی های نرم بدن اجازه می دهد تا هنرمندان برای ایجاد مواد ، مواد و شخصیت است. Cloth is used for producing realistic dynamics of clothing items. پارچه ای است برای تولید پویایی واقع بینانه از آیتم های لباس استفاده می شود.

The Hypervolex feature makes it possible for computer graphics artists to create 3d particles and particle effects. ویژگی Hypervolex امکان را برای هنرمندان گرافیک کامپیوتری به ایجاد ذرات 3D و اثرات ذرات است. The so called metaballs mimic perfectly the shape, movement and behavior of liquid drops.metaballs به اصطلاح تقلید کاملا شکل ، حرکت و رفتار قطره مایع است. Sprites are used for the creation of fire effects while the volume shading tools can make clouds.Sprites برای ایجاد اثرات آتش استفاده می شود در حالی که حجم ابزار سایه می تواند ابرها را. LightWave comes with a range of material shader tools for texture editing.LightWave همراه با طیف وسیعی از ابزارهای سایه زنی مواد لازم برای بافت در حال ویرایش است. They can create realistic metal, plastic, transparent and even skin surfaces. آنها می توانند واقع بینانه فلز ، پلاستیک ، شفاف و حتی سطح پوست ایجاد کند.

The latest version of the NewTek LightWave 3d animation software features the innovative patented CORE technology. آخرین نسخه از نرم افزار انیمیشن 3D LightWave نوانما : :. ویژگی های ابتکاری فن آوری هسته ثبت شده است. It allows for the program to be used with Windows, Mac and Linux which is a significant innovation. این برنامه با ویندوز ، مک و لینوکس است که یک نوآوری قابل توجهی استفاده می شود اجازه می دهد تا. It has full Python scripting integration for improved coding. این است کامل ادغام برنامه نویسی پایتون برای برنامه نویسی بهبود یافته است.

The technology is integrated in the both the Modeler and Layout modules. این فن آوری در هر دو طراح و چیدمان ماژول یکپارچه شده است. The modeling is now made more productively efficient, easier and faster. مدل سازی در حال حاضر ساخته شده مولد کارآمد ، ساده تر و سریعتر است. The MDD tool, which supports Autodesk Geometry Cache, makes it possible for deformations and transformations to be moved effortlessly from one application to another. ابزار MDD است که پشتیبانی از دریافت رمز عبور کش هندسه ، آن را برای تغییر شکل و تبدیل به زحمت از یک نرم افزار خود را به دیگری منتقل امکان پذیر می سازد. This makes the use of the dynamics, effects and animation features more effective. و این امر امکان استفاده از دینامیک ، آثار و ویژگی های انیمیشن بیشتر موثر است. COLLADA, on the other hand, allows for the faster transferring of lights, camera data and object placement between applications.COLLADA ، از سوی دیگر ، اجازه می دهد تا برای انتقال سریع تر از چراغ ها ، داده ها دوربین و قرار دادن جسم بین برنامه های کاربردی است. The import and export of UV maps is improved with the ZBrush Interchange and the OBJ UV support. واردات و صادرات از نقشه های UV با تبادل ZBrush و OBJ UV پشتیبانی بهبود یافته است.

LightWave 10 has a wide range of other tools which can be used for the creation of even more realistic film shots.LightWave 10 که طیف وسیعی از ابزار های دیگر که می تواند برای ایجاد عکس های فیلم حتی واقعی تر استفاده می شود. The software has InterSense VCam support. این نرم افزار است InterSense پشتیبانی VCam. It enhances the use of this virtual camera system by providing real time interaction with large 3d scenes. این افزایش استفاده از این سیستم های دوربین مجازی را با فراهم آوردن تعامل در زمان واقعی با صحنه های 3D بزرگ. This allows artists to have better and more effective control of visual effects. این اجازه می دهد تا هنرمندان به کنترل بهتر و موثر تر از جلوه های بصری است. The SpriteGen tool makes the creation of spite images completely automated. ابزار SpriteGen باعث ایجاد تصاویر با وجود کاملا خودکار است. The program supports the 3Dconnexion line of 3d mousse for improved interaction with models and control cameras. این برنامه پشتیبانی از خط 3Dconnexion از موس 3D برای تعامل بهبود یافته با مدل ها و دوربین های کنترل است.

The innovative rendering features of the NewTek LightWave 3d animation software put it one step ahead of its competitors. ویژگی های نوآورانه رندر انیمیشن نرم افزار LightWave 3D نوانما : :. آن را یک قدم جلوتر از رقبای خود است. The Viewpoint Preview Rendering (VPR) tool gives a truly realistic view of objects and environments. تحلیل محتوای برنامه های سیما پیش رندر (VPR) ابزار واقعا واقع گرایانه از اشیاء و محیط می دهد. These images have interactive light and nodal shading options. این تصاویر دارای نور تعاملی و گزینه های گره سایه. The VPR tool makes the difference between LightWave and its counterparts. ابزار VPR باعث می شود تفاوت بین LightWave و همتایان خود را. The program comes with CG Hardware viewpoint shading enhancements in real time. این برنامه همراه با سخت افزار توسعههای CG سایه دیدگاه در زمان واقعی است. Artists can get an OpenGL view of Stereoscopic Anaglyph, Ambient Occlusion, HDRI background images and Bloom. هنرمندان می توانند نظر در OpenGL از Anaglyph برجسته ، محیط انسداد ، تصاویر پس زمینه HDRI و بلوم دریافت کنید. The linear workflow mode supports various tools for the creation of more realistic lighting. حالت خطی گردش کار پشتیبانی از ابزار های مختلف برای ایجاد روشنایی واقعی تر است.

The CORE technology of LightWave 10 and its successful integration with the other two major elements make the program one of the most innovative at present. فن آوری هسته LightWave 10 و ادغام موفقیت آمیز خود را با دو نفر دیگر از عناصر اصلی یک برنامه نوآورانه در حال حاضر است. The previous fame of the software, owned to the superb intuitive workflow, is now greater thanks to the innovations. شهرت قبلی این نرم افزار متعلق به گردش کار بصری فوق العاده ، در حال حاضر بیشتر به لطف به نوآوری. They make pipeline working more productively efficient than ever before allowing teams of graphics artists to create better animations faster. آنها را به خط لوله کار مولد کارآمد تر از همیشه قبل از اجازه می دهد تیم از هنرمندان گرافیک برای ایجاد انیمیشن های بهتری سریعتر است.

There have been a lot of suggestions for the combination of the Modeler and Layer modules. شده اند وجود دارد بسیاری از پیشنهادات را برای ترکیبی از طراح و ماژول های لایه. This is now achieved to a great extent with the introduction of the new technology element. این در حال حاضر تا حد زیادی با معرفی عنصر فن آوری های جدید به دست آورد. It can be safely said that the latest NewTek LightWave 3d animation software has surpassed its predecessors and most of its competitors significantly. این را می توان با اطمینان گفت که آخرین نوانما : :. LightWave 3D نرم افزار انیمیشن پیشی گرفته است پیشینیان خود و بسیاری از رقبای خود قابل توجهی است.
_________________ _________________
Will animate for food. تحریک و تشجیع کردن برای غذا خواهد شد
 
سینما 4D کامپیوتر انیمیشن 3D نرم افزار
http://www.maxon.net/en/products/cinema-4d.htmlhttp://www.maxon.net/en/products/cinema-4d.html

Graphic arts have come a long way. هنر گرافیک آمده اند راه طولانی است. It is now easier than ever before for a 3-dimensional computer image to be created. در حال حاضر راحت تر از همیشه قبل از 3 بعدی تصویر کامپیوتر ایجاد است. Still, this would be impossible without the specialized software programs. با این حال ، این غیر ممکن خواهد بود و بدون برنامه های نرم افزار های تخصصی. The Cinema 4D computer 3d animation software has been around for almost 2 decades, ever since its first release in 1991, with the name of FastRay. سینما 4D کامپیوتر نرم افزار انیمیشن 3D برای تقریبا 2 دهه است در اطراف شده است ، از زمانی که اولین نسخه آن در سال 1991 ، با نام FastRay. It has come a long way now. آمده است راه طولانی در حال حاضر است. The newest version, Cinema 4D R11.5 has a wide range of features and tools. جدیدترین نسخه R11.5 4D ، سینما ، نقاشی ، دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها و ابزار است. This program has numerous capabilities to produce 3d paintings, images and animations. این برنامه دارای قابلیت های بیشماری را برای تولید نقاشی ، تصاویر و انیمیشن های 3D است.

The company creating the Cinema 4D animation software, Maxon, was founded back in 1986 in Germany. این شرکت با ایجاد نرم افزار انیمیشن سینما 4D ، Maxon ، در سال 1986 در آلمان تاسیس شد. The successful release of the program led to its continuous development over the years. برای آزادی از این برنامه موفق به توسعه مستمر خود را در طول سال ها منجر شده است. In 1996 the software became compatible with Windows and Macintosh. در سال 1996 نرم افزار سازگار با ویندوز و مکینتاش تبدیل شد. This practice is still continued. این عمل هنوز هم ادامه داده است. The latest version of the program, released on September 1st 2009, is created for use with Windows 7 and Mac OS X Snow Leopard. آخرین نسخه از برنامه ، و در سپتامبر 1ST 2009 منتشر شد ، برای استفاده با ویندوز 7 و Mac OS X Snow Leopard از ایجاد شده است. Maxon expanded to the United States and the United Kingdom back in 1998.Maxon گسترش به ایالات متحده و انگلستان در سال 1998. It has been present in various industries in these two countries ever since. این در صنایع مختلف حاضر در این دو کشور از زمان بوده است.
 
سینما - تدوین فیلم
بدون شک تاکنون نمونه های از عملکرد برنامه Aftereffects را دیده اید. تیتراژ فیلم ماتریکس و بسیاری از تبلیغات تلویزیونی را بیاد آورید . از این برنامه به شدت در صنعت تصویر متحرک و فیلم های ویدیویی و تیزاژ فیلم ها و تبلیغات تلویزیونی استفاده می شود . حتی محتوی رسانه هایی که بر روی CDR و DVD و متحرک سازی وب و سایر موارد مشاهده می کنید اغلب محصول برنامه AE است برنامهAE در زمینه تلفیق و ترکیب تصاویر متحرک همان قدرتی را در اختیاز شما قرار می دهد که ابزارهای نقاشی و ترسیمی در اختیار هنرمندان قرار داده اند . در محیط این برنامه می توانید ارتباط بین تصاویر ، صداها و فیلم های متحرک را به دلخواه و با جیره دستی بر قرار نمایید به کمک این برنامه می توانید صداها را وارد کنید تا با حرکات تصاویر اجرا شوند.
قدرت After effects :
پشتیبانی کامل از تکنولوژی DirectX & Open Gl
توضیح :
Open Gl: تکنولوژی که شامل قانون های ریاضی و منطقی برای خلق
Animation
DirectX: تکنولوژی که از طرف ماکروسافت ارائه شده که شامل تکنیک های گرافیکی می باشد.
دارای ارتباط کامل با برنامه های Photoshop وIllustrators وpremiere
Photo Edit: برنامه ای برای کار با عکس ها
Vector Edit: برنامه ای برای ساختن عکس های برداری
Movie Edit: برنامه ای برای تدوین فیلم
خودکارسازی عملیات Render از طریق code نویسی: تولید فیلم ( عکس ها و slide ها را به طور پشت سر هم قرار میدهد و به شکل فیلم تبدیل میکند) .
Animation (متحرک سازی):لغت متحرک سازی یا Animation یک لغت لاتین و به معنای « زندگی» یا «روح» است شبها وقتی که در پشت میز خود نشسته اید و برنامه AE کا ر می کنید یک Animator ( متحرک ساز) به حساب می آیید. اگر تعدادی تصاویر ساکن را دریک توالی پشت سرهم قرار داده و پس در هر تصویر تغییرات جزئی ایجاد نموده و آن تصاویر را با سرعت مناسب اجرا کنید توأم حرکت برای بینندگان ایجاد می شود مانند:
(سرعت نمایش )
Frame4 Frame 3 Frame 2 Frame 1
(همچنین ببینید: کارتون (متحرک سازی) , انيميشن (پویانمایی) چيست؟ )
برنامه AE کدام فرمت ها را تولید می کند ؟
حامل یا به اصطلاح خروجی AE میتواند انواع گوناگونی باشد مانند فیلم ، ویدیویی دیجیتال محتوای یک CD تولید منوها برای DVD ها ،Web ... استفاده شود.
رایجترین فرمت خروجی برنامه AE همام فیلم های Quick time است .

Type of AE file:
· Swf فایل کم حجم تولید برنامه فلش
· Aviفیلم با کیفیت بالا و video Animator
· Dv stream تولید شده توسط DVcamera
· Flc تولید دوربین های مخصوص
· Image sequence عکس های متوالی
· Inter frame compressed or object more فایل ذخیره شده که عنصری از فیلم محسوب می شوند.
· Mpeg – 4 فایل های کم حجم و قابل حمل
· Quick time movie (mor) player مخصوص شرکت mac فرمت فایل کم حجم .
· Wave نوعی داده صوت
· And
تفاوت AE با photo shop در چیست؟
برنامه فتوشاپ برای دستکاری تصاویر ساکن طراحی شده است . اگر در یک پروژه افکت گذاری لازم است تا از تصاویر ساکن با کیفیت بالا استفاده نماید بهترین انتخاب برنامه قدرتمند photo shop می باشد از تصاویر پردازش شده در فتوشاپ میتوان در پروژه های AE استفاده نمود. برنامه فتوشاپ برای پردازش تصاویر ساکن بسیار بسیار مناسب و پر قدرت است و برنامه AE برای تصاویر متحرک بسیار پر قدرت طراحی شده است.
تفاوت AE با Flash در چیست؟
فلش برنامه ای است که مانند AE به شما امکان می دهد تا تصاویر ساکن و فیلم و صدا را با یکدیگر ترکیب نماید .فلش به کمک زبان اسکریت نویسی مخصوص که به Action script معروف است به شما اجازه می دهد تا تصاویر تعاملی ایجاد نمایید . برنامه فلش فایل های خود را با بردرها و گرافیک های Bitmap تولید می کند . در تصویر برداری خطها ومنحنی ها بر اساس توابع و فرمولهای زیادی ایجاد می شوند.
درتصاویر Bitmap خطها و منحنی ها وشکل ها با استفاده از ترکیب پیکسل ها ( مربع های بسیار کوچک) تولید می شوند.تفاوت دیگر آن است که برنامه AE با هر نوع تفکیک پذیری قادر است تصاویر دارند نماید .
افکت ها و فریم های کلید ی در محیط AE نسبت به محیط فلش پیچیده تر و مجهزتر هستند.

تلفیق و ترکیب (compositing) چیست؟
ترکیب compositing فرآینده است که طی آن تصاویر ساکن و فیلم ها و متحرک سازی و متن و صدا را با یکدیگر ترکیب و مخلوط می سازد برنامه AE درست مانند فتوشاپ به شدت از لایه ها استفاده می کند و به کمک همین لایه ها است که ترکیب را مدیریت می کنید . در یک ترکیب می توانید از دو لایه ها و یاز از صدها لایه استفاده نمایید .
چگونه مطالب (Items) را در محیط AE وارد میکنیم؟
واردکردن ویدیو در محیط AE به چند روش امکان پذیر است :
· در اولین روش از ویدیویی دیجیتال (DV) یا وسیله ورودی مثل CAMERA یا پورت Fire wire
· یک کامپیوتر منجر به پورت Fire wire
· یک کابل Fire wire برای اتصال دوربین به کامپیوتر
· نرم افزاری که انتقال ویدیویی دیجیتال را به کامپیوتر کنترل نماید ( برنامه Premier)
بیشتر کامپیوترهای مجهز به پورت Fire wire یک نرم افزار مخصوص کنترل انتقال ویدیویی دیجیتال نیز دارند.
برنامه های مانندsony movie slallaropplifinol cut express , Adobe imovie , Adobe premier این توانایی را دارند .
با استفاده از این روش وارد کردن فیلم از دوربین دیجیتال یا وسایل اجرای فیلم به محیط برنامه AE بسیار ساده انجام می گیرد .
در روش دوم باید فیلم آنالوگ را به فرمت دیجیتال تبدیل کنید . این کار را به روشهایی گوناگون میتوان انجام داد . دیجیتالی نمودن فایل های آنالوگ فرآیندی ساده ای نیست اغلب به زمان زیاد و توانایی فنی نیاز دارد .
در روش دوم از فیلم های استفاده می کنیم که قبلاً به فرمت تبدیل شده پاشند.
محیط و روابط کاری AE:
شرکت Adobe درهمه محصولات خود رابطی پر قدرت و کار بر ایجاد میکند . اگر قبلاً با برنامه photo shop یا Illustrator کار کرده اید پس بسیاری از برنامهها و ابزارهای AE برای شما آشنا هستند .از سوی دیگر برنامه AE بر اساس مفاهیم و ویژگی هایی شکل گرفته که ممکن است برای شما بدیع باشند و به همین دلیل برخی قسمت ها و امکانات محیط کاری این برنامه برای شما غریب و ناآشنا هستند .
برنامه AEدر هر پروژه به مؤلفه های مانند فیلم و صداها و تصاویر ساکن (Footage) نیاز دارد و به همین دلیل یک پنجره Project در محیط برنامه تعبیه شده که این مؤلفه ها را نگهداری و مدیریت می کند . همچنین پنجره تدوین یا Time line در محیط برنامه مشاهده میکنید که از آن برای تنظیم فیلم و سایر مؤلفه های پروژه اشتفاده میکنید همچنین یک پنجره Composition در محیط AE وجود دارد که عملکرد آن مانند صفحه ای است که پروژه های خود را داخل آن ایجاد و مدیریت نموده و پیش نمایش اجرای آن را مشاهده میکنید . هنگام کار در برنامه AE اغلب از این سه پنجره استفاده میکنیم .

Open AE :
هنگام باز کردن برنامه AE در اولین با رپیغام خوش آمدید ظاهر می شود پس از زدن کلید ok وارد برنامه می شویم در نگاه اول یا بهتر بگوییم defult ، AE های حاوی 5 پالت (pallet) و یک پنجره به نام project می باشد .
Shemetic of AE:Default pallet (panel)
Tools
Information
Audio
Time Control
Effect
پنجره project :
در محیط برنامه AE برای سازماندهی مطالب و ذخیره تنظیماتی که در پروژه ایجاد میکنید از پنجره project استفاده میکنیم هنگامیکه یک تصویر را در محیط برنامه photoshop باز می کنید آن تصویر به عنوان یک سند فتوشاپ ذخیره خواهد شد . اما هر گاه یک پروژه را در محیط AE ایجاد و ذخیره نمایید فایل آن پروژه فقط شامل ارجاع به فایلهای فیلم و فایلهای تصویر و فایل های موسیقی است که داخل پروژه گنجانده اید به همین خاطر است که حجم فایل های AE بسیار کوچک است .
پنجره Project یکی از سه پنجره مهم برنامه AE محسوب می شود . همه مولفه های لازم برای پروژه شامل فیلم ها و تصاویر ساکن و صداها را در پنجره پروژه نگهداری و مدیریت می کنید . اصطلاح Footage رابطه عام برای انواع رسانه ها شامل فیلم و تصاویر ساکن یا صدا را در محیط پروژه باز کنید فقط یک ارجاع به فایل فیلم یا فایل فایل ها با فرمت های گوناگون در این پنجره قرارر می گیرند و فقط ارتباط یا لیک آنها به فایل است و فایل هایی که ما آ«ها را وارد کرده این (import) تنها ارجاع آنها هستند .
هر بار پروژه جدیدی باز می کنید project window خالی می باشد و هنگامی که فیلم یا تصویر و یا هر فایلی را به محیط پروژه وارد کنید آن موضوع داخل پنجره Project قرا ر می گیرد و هر گاه Project ذخیره می شود یک فایل با پسوند AEP ( after effectproject) ذخیره می گردد ، این فایل قادر است ونوع مشخصات و نشانی ذخیره انواع مؤلفه های پروژه را بیاد بیاورد .

Composition:
ترکیب یا Composition محل و جایی است که شما از مؤلفه های که وارد برنامه کرده اید استفاده میکنید بدون پنجره Composition نمی توان متحرک سازی ، ویدیو ، گرافیک یا صدا را تولید کرد در واقع com ( تلفیق) صفحه شما است که بازیگران شما که همان object ها قرار دارند و بر روی آنها فیلتر گذاری ، پردازش و انجام می گیرد .
هر یک از صفحه های ایجاد شده com آیکن خاصی دارند که داخل پنجره آشکار می شود . اگر چند Composition یا صفحه داشته باشید با کلیک بر روی آیکن مورد نظر تان می توانید بین صفحه های مختلف تغییر موقعیت دهید .
باید بدانید که در صفحه ماعناصر یا object ها هستند که هدف کار را دنبار میکنند و خروجی از Composition پدید می آید .
در ضمن همزمان با پنجره Composition ، پنجره time line نیز پدید می آید بدلیل اینکه صحفه های مختلف عناصر مختلف دارند پس خاصیت ها و گونه های مختلفی دارند که این اختلاف در پنجره تدوین (time line) مشخص می شود .
ایجاد Composition
پس از یانکه یک فایل جدید ایجاد کردید ( file باید یک Composition ایجاد نمایید برای این کار د رمنوی Composition رفته میگزینید Composition کیلک میکنید تا از shortcut ، ctrl +N استفاده کنید .
پس از این پنجره Composition setting نمایان می شود :
در بالای صفحه Composition name وجود دارد که نام صفحه می باشد یک نام به دلخواه وارد کنید .
در فیلد preset انواع روشهای آماده برای تعیین ابعاد و تفکیک پذیری ارائه می شود . این فیلد شامل روش های آماده برای ویدیو ، فیلم ، وب و ... است .
اگر در فیلد preset یک روش را انتخاب کنید فیلد width/ height به طور خودکار تنظیم می شود . این فیلد ابعاد پیکسلی عرض و ارتفاع تصویر یا فیلم را تنظیم می کنند . در عین حال می توانید داخل هر یک از یان فیلدها کلیک نموده و ابعاد پیکسل دلخواه را وارد کنید . اگر گزینه lock aspect ratio to 4:3 فعال باشد آنگاه تغییر در یک فیلد سبب تغییر خودکار در فیلد دیگر خواهد شد (width/ height) برای هماهنگ شدن + نسبت 4:3 برای بسیار از پروژه ها مناسب است .
تذکر : صفحه هایی که بر روی صفحه مانیتور مشاهده می کنید از پیکسل های مربعی شکل تشکیل شده اند . اما صفحه های ویدیوی از پیکسل های مستطیل شکل هستند .
در فیلد pixel AR ، square pixels را انتخاب کنید این گزینه برای صفحه های ویدیویی باید انتخاب شود.
در فیلد Frame rate سرعت اجرای فیلم بر حسب تعداد فریم در هر ثانیه را مشخص می کنید . هر نوع خروجی به یک سرعت خاصی نیازدارد .فیلم های ویدیویی با سرعت 30 FPS اجرا می شود .
تعداد گردش ( Duration) صفحه را بر تعداد FPS تعمیم کنید مقدار واقعی مشخص می شود .
NTSC 29.97
Pal 24 or 25
فیلد بعدی resolution : می توانید در این قسمت کیفیت فیلم را کاهش دهید تا عملیات را با سرعت بیشتری انجام دهد .
پس به هنگام render نهایی مقدار افزایش دهید .
فیلد start time code که زمانی Composition یا ترکیب را مشخص میکنید مثلاً زمان 0:00:00:01 اولین فریم را مشخص می کند و Duration ، دوره گردش یا همان FPS را مشخص کرد.

Import: وارد کردن اجزا و object ها به داخل پنجره Project برای آغاز به کار با AE بسیار ضروریست .
درک نوع ارتباط بین Project و ترکیب ( صفحه ) Composition و تدوین (time line) کلید موفقیت در برنامه AE است .
در یک مکان خالی از پنجره Project دو بار کلیک کنید تا کادر تبادلی ( Dial box) ، importfile باز شود .
فایل خود را انتخاب کنید پس کلیک ok را بزنید می بیند در قسمت Project فایل مربوط وجود دارد .
وارد کردن فایل photo shop در AE:
برای این کار کلیک ctrl + I را بزنید تا پنجره import file نمایان گردد بدلیل آنکه کار با لایه ها آسان تر باشد از فایل ها ی photo shop استفاده میکنیم یعنی در photo shop لایه های دلخواه را ایجاد می کنیم و در AE با آنها کار می کنیم در پنجره import file و در قسمت import as گزینه Composition را انتخاب کنید تا لایه ها در صفحه وارد شود .
تدوین (time line):
برنامه AE یک ابزار پرقدرت ساخت گرافیک های متحرک است به همین دلیا ایجاد حرکت مهمترین هدف و وظیفه این برنامه است . در برخی پروژه ها به حرکاتی نرم و هموار نیاز دارید و در بعضی پروژه ها به حرکات سریع و رعد آی نیاز دارید به بهره گیری از ویژگی Hey Fram ( فریم های کلیدی ) می توانید حرکت دلخواه را کنترل نمایید .
timeline ها از لایه های تشکیل شده اند که این لایه همان object ها یا عناصر صفحه می باشند هر لایه دارای خصوصیاتی می باشد یعنی هر object خصوصیاتی دارد که با تغییر و محاسبه و پردازش و انجام دادن یکسری عملیات می توانیم به هدف پروژه برسیم برای مثال :
فریم کلیدی(key Frame) :
فریم کلیدی یا key Frame یا اصطلاح مربوط به متحرک سازی آن است که نقطه شروع و نقطه پایان یک عمل خاص را در نظر بگیرید . این نقاط شروع و نقاط پایان د رواقع کلیدهای متحرک سازی هستند .
متحرک سازان از مفهوم فریم کلیدی استفاده نموده و نقاط کلیدی در یک صفحه را مشخص می کنند . در این نقاط یک تغییر خاص باید اتفاق بیفتد . پس از طراحی و ساخت فریم های کلید ی باید فریم های بنیابین (betweenـ In) را طراحی و ایجاد نمود .
مثلاً در متحرک سازی نوع کلیدها متفاوت هستند بدین صورت که فریم های کلیدی در واقع راهنمای همه فریم هایی هستند که بین فریم کلید ی قرار می گیرند.
خصایص مربوط به هر object دارای Frame هستند چون آنها هستند که وظیفه دارند متحرک و پویانمایی (Animation) گردند برای مثال :
یک فایل به فرمت Jpg را باز کردید (import ) این فایل در پنجره Project نمایان می شود این فایل را Drag کرده و در Composition رها می کنیم بعد در قسمت time line رفته فلش کوچکی که در لایه مربوط ( فایل type) وجود دارد را کلیک میکنیم بعد از آن به قسمت opacity رفته و مقدار آن را به 80 تغییر میدهیم می بینم که یک ایجاد شده زبانه زمان را ( در صفحه بعد توضیح می دهم در شکل ) را 10 ثانیه به جلو می کنیم و مقدار opacity را به 50 تغییر می دهیم بعد برای اجرا کلید enter را فشار می دهیم می بینم عکس محو می شود و کم رنگ می گردد.

Other panel: اگر در AE به menu سری بزنید که شامل panel هایی می باشد که بسیا ر سودمند است panel هایی مانند Tools, Info, Time control, Audio
در این قسمت شرح مختصری از کار ایی این panel ها را ذکر میکنم:

Tools(ctrl + ۱ ): شامل ابزاری برای کار با Project ها مانند:
SelectionTools ابزار انتخاب
Rotation Tools ابزار چرخش موضوعات
Orbit camera Tools چرخش در Composition سه بعدی
Clones Tools قلم رنگ آمیزی
Eraser پاک کردن
Zoom +Zoomو -Zoom
Text برای بوجود آمدن object متنی
Info(ctrl + 2): شامل x,y مختصات muse، کد رنگ
Effect S time control: شامل ابزار دیدن فیلم
Effect : برای Effect دادن به object ها که بسیار سودمند است .
Audio( ctrl + 4) :برای تنظیم db(Disable) صدا و Volume و باندها وکلاً موسیقی
Paragraph & character : برای تنظیم متن ها و نوشته ها در AE که ابزار کاملی محسوب می شود.
دیدن نتایج وکلاً Preview در AE :
بر روی Composition راست کلیک کنید از menu باز شده گزینه Preview را انتخاب نمایید حالا سخ انتخاب دارید .
1) RAM Preview (سرعت زیاد) RAM شکل فیلم داخل
2) Wire Frame دیدن اسکلت و صورت سیمی
3) Motion with trials همراه با Effect ها و دنباله Project ها
Power of AE( قدرت After Effect):
دارای AE دارای امکانات بسیار زیاد ی می باشد و دارای Effect ها و Transition گوناگون و متنوعی می باشد و شامل ابزاری برای کار با لایه ها و لایه های متغیر و ابزار طراحی و فیلم سازی می باشد .
مثال ساده از برنامه After Effect برای درک بهتر از این برنامه:
ایجاد یک پرچم درحال اهتزاز یک عکس ثابت :
اگر چند این تفکیک از گرافیک های ابتدایی استفاده میکند تا سهولت آن را نمایش دهد اما از یک گرافیک چند لایه ای انیمیشن یا فایل ویدیویی نیز می توان برای افزودن طی نتایج ذخیره کننده تر استفاده کرد.
برای ایجاد این کار از فیلتر Displacement وجود دارد .
1) با کلیک کردن روی file new new Project یک پروژه جدید را باز کنید .(ctrl + N)
2) با انتخاب Composition New Composition جدید را ایجاد کنید .
3) با زدن دکمه ctrl + x پنجره Composition setting نمایان میشود .
4) تنظیمات C.S را به شکل زیر انجام دهید .
Composition name : play
Width:32Height:420 Medium 320×420
5) برای افزودن تصاویری که می خواهید مورد استفاده قرار دهید file Import Footage File را انتخاب کنید . (Alt + Ctrl +1)
برای مثال فایل FIA play .Psd را باز کنید .
6) برای نرمی حرکت و نرم شدن اطراف File های فتوشاپ باید از گزینه زیر استفاده کنیم .
Layer Preـ Compose
7) حالا بر روی لایه پرچم کلیک کنید و از منوی Effect و Distort Displace mend map را انتخاب کنیم .
حالا از منوی شدن و نیل Effect باید گزینه Wave و Position را تغییر دهید مقدار تغییر هر کدام میزان امواج (Waving ) را افزایش خواهد داد.
 
Toon Boom Studio


این نرم افزار، درگذشته رقیب اصلی نرم افزار Flash بود، اما الان فکر نکنم احتیاجی به رقابت داشته باشه، ابزارهاش بسیار قدرتمندشده و چون گستردگی کاربردهای فلش رو نداره، کاملا تخصصی برای ساخت انیمیشن پیشرفتکرده. اینطور که به نظر میرسه، دیزنی آخرین انیمیشن خودش یعنی the princess and the frog رو با همین نرم افزار ساخته.

این نرم افزار دو قسمت اساسی داره. یکیقسمت طراحی برای انیمیشن، قسمت دوم میشه گفت فیلمبرداری و کارگردانی.
در قسمتاول شما با ابزارهای طراحی پیشرفته و تخصصی این برنامه فریم های انیمیشن رو طراحیمیکنید.
در قسمت دوم شما لایه هاتون رو میتونید جلوی دوربین های فوق العاده جذاباین برنامه قرار بدین. تازه میتونید چند دوربین مختلف بذارید و سر زمان اصلی خودشاز یک دوربین به دوربین دیگه سویچ کنید. در انتها به شما این توانایی هم داده میشهکه صحنه ها رو هم ترتیب بدین و دیگه نیازی به نرم افزارهای ادیت فیلم نداشتهباشین.

خصوصیات منحصر به فرد:
این برنامه در ورژن های آخرش خیلی منحصربفرد شده اما مهمتریناش اینا هستن:

-
راحتی استفاده : این برنامه ابزارهایکاملا تعریف شده ای داره و یادگیری در سطح متوسط این برنامه کمتر از یک هفته طولمیکشه.

-
اجازه کار با چند ورودی مختلف : البته تمام نرم افزارهای انیمیشناین رو دارن، اما نه به صورت تخصصی. این برنامه هم از اسکنر (scanner) ، هم قلمنوری و موس و هم ویدیو با فرمت های مختلف و فایل های تصویری (حتی از لایه های فایلفوتوشاپ هم پشتیبانی میکنه) ورودی میگیره و شما آزادین در هر سبک که بخواین انیمیشنبسازید.

-
توانایی ساخت انیمیشن استاپ موشن (stop motion) : این برنامه برایساخت این سبک انیمیشن، یعنی عکس گرفتن متوالی از مثلا یک عروسک هم ابزار داره و ازهمه جالب تر گزینه "chrome" یعنی استفاده از پرده ی سبز و آبی برای "مونتاژ" رویتصاویر دیگه هست که خیلی میتونه کمک کنه.

-
ابزار روتوسکوپی : این اواخر بهبرنامه اضافه شده و شما میتونید راحت یک فایل ویدئویی در برنامه بازکنید و روی فریمهای ویدئو طراحی کنید.

-
دوربین سه بعدی : کلا قسمت دوربین های این نرمافزار خیلی جذابه. شما چند دوربین با زوم های مختلف و حرکات مختلف میتونید ایجادکنید و لایه هاتون رو هم مثل صحنه ی تئاتر در فواصل مختلف میذارین و همه ی این آیتمها میتونن بطور مجزا حرکت کنن و جلوه های بی نظیری برای انیمیشن شما ایجادمیکنه.

-
گزینه ی tracing : البته قدرت Flash رو نداره، اما باید در نظرداشت احتیاجی هم نیست! یعنی چون نرم افزار تخصصیه، تا همونقدر که برای ساخت انیمیشنلازمه میتونه کار کاربر رو راه بندازه.

-
انیمیشن کات اوت (cutout) : قسمتمهمی از نرم افزارهای برداری برای ساخت انیمیشن، همین "کات اوت" هست، اما این نرمافزار با داشتن کتابخانه ی المان ها و دسته بندی و تغییرات کلی در دسته های مختلفدست شما رو برای کار توی این سبک بازمیذاره.

-
گزینه ی نور و سایه : یهخصوصیت بسیار جالب دیگه. شما میتونید منابع نور روی لایه هاتون قرار بدین و از سایههایی که روی زمین یا دیوار میندازن لذت ببرید. این کار ظاهر انیمیشن شما رو بسیارحرفه ای و غنی میکنه.

-
گزینه ی هماهنگی لب (lip sync) : این برنامه باابزاری که کار باهاش بسیار ساده هست، میتونه به صورت خودکار و از روی صدا، حرکات لبکاراکترهای شما رو شبیه سازی کنه.

-
پشتیبانی از بیش از 100 لایه ی تصویر وصدا : در این برنامه شما میتونید لایه های تصویر و مخصوصا صدا رو هرچندتا کهبخواهید افزایش بدید. از این گذشته درقسمت لایه های صدا شما با ابزارهای قوی برایادیت صدا روبرو میشید.

-
خروجی HD : چون این برنامه "برداری" هست، اینتوانایی در برنامه شکل گرفته تا بتونه برای خروجی های HD با کیفیت بسیار بالای رنگو سایز تصویر هم کار کنه.

معایب:
در حالت کلی این برنامه هیچ عیبی نداره! همه چیزها در این برنامه بسیار به اصطلاح راه دسته! بهتره خودتون در قیاس با برنامههای دیگه که در ادامه معرفی میشه، به کاستی هاش پی ببرید. اما این کاستی ها عیبنیستن، بلکه فقط ابزار هایی هستند که در برنامه های دیگه تخصصی شدن.

شخصا بههر کسی که میخواد انیمیشن یاد بگیره و بسازه این برنامه رو پیشنهاد میکنم. بسیارمحیط جذاب و راحتی داره و اجازه میده در سبک های مختلف انیمیشن بسازید و مهمتر ازهمه این که احتیاجی به برنامه های دیگه ای برای ادیت فیلم یا صدا ندارید.
تاکیدمیکنم ابزارها برای ساخت انیمیشن تخصصی شده و شما نمیتونید باهاش کار گرافیکی انجامبدین. این رو به خاطر داشته باشین. این برنامه برای ساخت این سبک انیمیشن، یعنی عکسگرفتن متوالی از مثلا یک عروسک هم ابزار داره و از همه جالب تر گزینه "chrome" یعنیاستفاده از پرده ی سبز و آبی برای مونتاژ روی تصاویر دیگه هست که خیلی میتونه کمککنه
 
Sothink SWF Easy، نرم افزار ساخت انیمیشن های فلش می باشد و برای افرادی مناسب است که می خواهند در کوتاهترین زمان و به سرعت، انیمیشن های فلش زیبا و حرفه ای ایجاد نمایند.
به کمک این نرم افزار می توانید بنرهای فلش، کارت تبریک و آلبوم عکس با استفاده از قالب های از پیش طراحی شده، تنها با چند کلیک، ایجاد نمایید. به کمک قالب های فراوان و متنوعی که این نرم افزار در اختیارتان قرار می دهد، می توانید در وقتتان صرفه جویی کرده و در عین حال انیمیشن های فلش فوق العاده ای ایجاد کنید. حجم وسیعی از افکت های از پیش تعریف شده و برنامه
Action Script 2.0، می تواند به شما در دست یافتن به اهداف و انجام کارهای پیشرفته کمک کند.

به طور کلی می توان گفت، سریعترین و آسانترین راه برای ساخت کارهای فلش حرفه ای استفاده از نرم افزار Sothink SWF Easy می باشد.
خصوصیات برجسته نرم افزار Sothink SWF Easy:
-   قابلیت ساخت آلبوم عکس، دکمه های چندرسانه ای، بنر و بسیاری دیگر، به سادگی با استفاده از قالب های از پیش تعریف شده.
-   دارا بودن حجم وسیعی از منابع مانند: شکل، دکمه، کلیپ، کارت تبریک و …
-   دارا بودن تعداد زیادی افکت های قابل ویرایش که می توان آنها را بر روی اشکال، متن و تصاویر اعمال کرد.
-   قابلیت ذخیره و به کارگیری افکت های ترکیبی
-   پشتیبانی از اضافه کردن مسیر حرکت برای عناصر با استفاده از ابزار ترسیم
WYSIWYG
-   پشتیبانی از Action Script 2.0
-   قابلیت وارد کردن اشکال خارجی، تصاویر، دکمه، صدا، کلیپ و … از
فایل های SWF
-   پشتیبانی از وارد کردن تصاویر گرافیک برداری مانند: AI, SVG, WMF/EMF and .gls, .glb, .glm
-   پشتیبانی از قالب های صدا مانند: mp3 و wav.
-   قابلیت استفاده از فایل های تصویری
-   قابلیت قفل کردن/ باز کردن عناصر، برای اجتناب از تغییرات غیر ضروری آنها
-   و بسیاری دیگر
 
 
Easy GIF Animator يكي از نرم افزارهايي مي باشد كه به كمك آن به آساني ميتوانيم  يك تصوير متحرك را با فرمت GIF بسازيم. اين نرم افزار محيطي ساده و با امكانات مناسب را در اختيار شما براي طراحي دقيق و زيباي خود قرار مي دهد. از ویژگیهای این نرم افزار می توان به موراد زیر اشاره کر:  مجهز بودن به افكت هاي تصويري مختلف و زيبا , ايجاد افكتهاي متحرك متني و حركت دادن به متن , مديريت فريم هاي تصوير متحرك , استفاده از تصاوير ديگر با فرمتهاي JPG,BMP,PNG و GIF در ساخت انيميشن , و توانايي خارج كردن اثر با فرمت AVI و…
 
 
مداد 0.4.4b
مداد نرم افزار انیمیشن / طراحی برای مک OS X ، ویندوز ، لینوکس و است. این به شما اجازه می دهد تا سنتی با دست طراحی انیمیشن (کارتون) با استفاده از هر دو بیت مپ و گرافیک برداری ایجاد کنید. مداد منبع آزاد و باز است

 

©2018 HozehHonari. All Rights Reserved